Biedrība "Attīstības platforma YOU+" sadarbībā ar Eiropas Solidaritātes korpusu īstenoja Eiropas Sociālā fonda projektu "JauniešiVar" (projekta Nr.2020-3-LV02-ESC31-003529), kura ietvaros, laika periodā no 2021. gada 1. janvāra līdz 2021. gada 31. decembrim tika veikts kosmētiskais remonts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1. daļas gaitenī.

Dalībai aktivitātēs un projekta īstenošanā tika meklēti dažāda vecuma jaunieši, kuri vēlējās iegūt pieredzi dažādu kosmētisko darbu darīšanā, piemēram, sienu krāsošanā, kā arī jaunieši, kuriem ir pieredze šādu darbu darīšanā, kā piemēram māksliniece, kas veidoja Liepājas kontūru un skices sienu krāsošanai un apdares darbu tehniķis, kas sagatavoja sienas krāsošanai. Abi jaunieši, kuriem bija lielāka pieredze šajā jomā vērīgi sekoja līdzi pārējo jauniešu darbam un atbalstīja viņus visa projekta laika.

Projekta laikā jauniešiem bija iespēja apgūt dažādas prasmes, kuras nepieciešamas, lai veiktu kosmētisko remontu, iepazīt jaunus domubiedrus, kas arī vēlas pierādīt, ka jaunieši var darīt arī labu sabiedrībai, lauzt stereotipus par jauniešu nemākulību un neuzņemšanos, attīstīja prasmi strādāt komandā, lai uzlabotu savu darba efektivitāti, kā arī paplašināja savu redzesloku un uzzināja jaunas lietas par projektu vadību un finanšu vadību.

Projekta ietvaros Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1. daļas gaitenī tika noņemtas vecās tapetes, grīdlīstes un durvju aplodas. Turpinājumā apmetējs sagatavoja sienas krāsošanai un jaunieši devās krāsot. Kad sienas bija nokrāsotas, māksliniece uz sienas uzgleznoja Liepājas kontūru. Kad visi krāsošanas un gleznošanas darbi bija pabeigti, jaunieši pieskrūvēja durvju aplodas un grīdlīstes. Projekta beigās tika sagatavots VUGD logo, kas tika pielikts pie sienas un līdz ar to telpu atjaunošana bija pabeigta.

VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas komandieris Jānis Pošeiko: "Priecājamies par jauniešu iniciatīvu un pozitīvi vērtējam paveikto. Lai arī gaitenis bija labā stāvoklī, ir vērojamas patīkamas pārmaiņas un pats galvenais – ir dota iespēja jauniešiem. Domāju viņiem ir svarīgi apzināties, ka viņiem uzticas. Esam gandarīti, ka jaunieši arī izrādīja interesi izglītoties par drošību un rīcību dažādās ārkārtas situācijās, ceram, ka iegūtās zināšanas noderēs viņiem arī nākotnē."