Mediju grupā "Super FM" iekļautais "Eiropas Hitu radio" (EHR) trešdien, 20.jūlijā, pulksten 12 atklās radiostaciju "EHR SuperHits". Tas skanēs arī Liepājā frekfencē 95,2 MHz.

"EHR SuperHits" ēterā skanēs dziesmas, kas bijušas hiti Eiropā laikā no 2000.gada līdz šodienai, aģentūru LETA informēja radio pārstāvji.

"EHR SuperHits" ar 17 raidītāju tīklu, kas aptver visu Latviju, gada laikā plāno sasniegt tādu pašu popularitāti kā cita šīs grupas stacija – EHR, kuras ēterā skan tikai aktuālākie Eiropas hiti.

EHR un "EHR SuperHits" koncepciju autors Uģis Polis skaidro, ka vairums cilvēku vēlas, lai paralēli aktuālo hitu stacijai EHR būtu vēl viena, kurā skanētu EHR agrāko gadu hiti.

Kopumā mērķis esot attīstīt EHR zīmolu kā popkultūras mediju grupu, kurā mediji – radiostacijas, interneta portāli, mobilās lietotnes un sociālie mediji – veido mūsdienīgu vidi ikvienam, kuru saista dažādas popkultūras izpausmes, bet, pirmkārt, mūzika, kino un mode. EHR attīstības eksperts Patriks Grīva informē, ka nākamie soļi tiks sperti 27.jūlijā, kad sabiedrība tiks iepazīstināta ar EHR portālu, un 3.augustā, kad klausītāju vērtējumam tiks nodota EHR mobilā lietotne.

Polis uzskata, ka pašreizējais konkurences modelis, kad visas lielākās radiostacijas un to grupas cīnās par visu vecumu klausītājiem, sevi ir izsmēlis. Turpmāk popkultūras mediju grupa EHR savas radiostacijas attīstīšot pēc Eiropas lielāko radiostaciju – "Capital FM" Londonā, "538" Amsterdamā vai NRJ Parīzē – parauga.

Kā ziņots, pavasarī visvairāk klausītā radiostacija bija Latvijas Radio 2, kuras klausīšanai veltīti 18,6% no visa kopējā radio klausīšanās laika. Otrajā vietā pēc klausīšanās laika sadalījuma ierindojas "Radio Skonto" ar 12,0% lielu klausīšanās laika daļu. Savukārt trešā klausītākā radiostacija ir Latvijas Radio 1 ar 10,1% lielu klausīšanās laika daļu, bet ceturtā – EHR ar 5,6% daļu.

"EHR SuperHits"  frekvenču saraksts: Rīga 96,8 MHz; Bauska 88,0 MHz; Cesvaine 90,9 MHz; Cēsis 92,3 MHz; Daugavpils 96,7 MHz; Gulbene 93,6 MHz; Kuldīga 103,2 MHz; Lielvārde 98,6 MHz; Liepāja 95,2 MHz; Mazsalaca 90,3 MHz; Preiļi 93,8 MHz; Saldus 89,0 MHz; Talsi 94,3 MHz; Valka 88,9 MHz; Valmiera 88,2 MHz; Viesīte 92,1 MHz; drīzumā – Ventspils 97,8 MHz.

Mediju grupa "Super FM" pērn strādāja ar 1,4 miljonu eiro apgrozījumu un 120 658 eiro zaudējumiem. Kompānija uz pusēm pieder Polim un Ričardam Zaksam.