Pēc divu gadu pārtraukuma, 18. novembrī, Liepājas pašvaldība sadarbībā ar biedrību "Skrienam kopā" aicina liepājniekus un pilsētas viesus kopīgi atzīmēt Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienu un izskriet iezīmētu Latvijas kontūru pilsētas ielās, portālu informēja domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

18. novembra rītā no pulksten 9.45 dalībnieki aicināti pulcēties un iesildīties J. Čakstes laukumā. Dalībniekus lūdzam padomāt par valsts svētku atribūtiku (karodziņiem). Skrējiena startu pulksten 10 ieskandinās ar Latvijas valsts himnu. Skrējienā aicināts piedalīties ikviens liepājnieks un pilsētas viesis, jo maršrutu var veikt gan skrienot, gan ejot, gan arī braucot ar velosipēdu.

Skrējēji, riteņbraucēji un gājēji aicināti doties pa organizatoru sagatavoto maršrutu Liepājas ielās, lai izveidotu Latvijas kontūru. Lai vieglāk izdotos orientēties Liepājas ielu tīklā, organizatori dalībniekiem sagatavojuši "Izskrien Latviju Liepājā" maršruta karti, ko var lejuplādēt Liepājas pašvaldības mājaslapā.

Izmantojot Strava aplikāciju, skrējēju maršruts pieejams šeit, savukārt riteņbraucēju un vecāku ar bērnu ratiņiem šeit.

Ar skrējienu un tā fotomirkļiem aicinām ikvienu dalīties sociālo tīklu kontos, izmantojot mirkļbirku #IzskrienLatvijuLiepājā, lai ikviens redzētu, kā Liepājā atzīmējam svētkus – veseli un aktīvi. Finiša punktā, J. Čakstes laukumā, dalībniekus gaidīs ar siltu tēju un nelielu svētku uzkodu.

Būtiska piezīme un lūgums skrējiena dalībniekiem – ņemot vērā, ka pasākums ir svētku skrējiens, kurā nav būtisks finiša laiks, satiksmes ierobežojumi netiek organizēti un dalībniekiem jāievēro Ceļu satiksmes noteikumi.

Skrējienu "Izskrien Latviju Liepājā" organizē skrējēju apvienība "Skrienam Liepājā" sadarbībā ar Liepājas valstspilsētas pašvaldību.