Ceturtdien, 10.decembrī, Liepājas pilsētas domes sēdē tika apstiprināti "Liepājas Futbola skolas" un "Liepājas Tenisa sporta skolas" vadītāji, informē Sporta pārvalde.

No 2016.gada  4.janvāra par jaundibinātās "Liepājas Futbola skolas" vadītāju kļūst FK "Liepāja" direktors, treneru izglītības speciālists Egils Trušēlis. Tajā pašā laikā "Liepājas Tenisa sporta skolā" darbu par direktora pienākumu izpildītāju sāks ilggadējs tenisa treneris, vadības speciālists Elans Strazdiņš.

 "Liepājas Futbola skolas" direktora Egila Trušēļa galvenie izaicinājumi būs saistīti ar jaundibinātās sporta izglītības iestādes spēju nodrošināt pilsētai optimālāku bērnu un jauniešu futbola organizācijas struktūru un futbola attīstību ilgtermiņā. Tāpat strukturālās izmaiņas atvieglotu Latvijas Futbola federācijas un starptautisko futbola attīstības atbalsta programmu piesaisti.

Egils Trušēlis pie futbola programmu izstrādes, futbola treniņu organizēšanas un vadīšanas strādā kopš 2008. gada un no 2010. gada ieņēmis arī futbola klubu direktora amatus. Viņš arī ieguvis ilgstošu darba pieredzi starptautisku projektu vadīšanā. 2015. gadā Trušēlis saņēmis UEFA futbola vadības diplomu Lozannas Universitātē, Šveicē, kā arī pašreiz papildina zināšanas Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, lai iegūtu maģistra grādu sporta vadībā.

Kā jau ziņots iepriekš, Liepājas pilsētas domes deputāti šī gada 5. novembra sēdē pieņēma lēmumu par "Liepājas Futbola skolas" izveidi, izvērtējot pilsētas sporta infrastruktūras potenciālu, kā arī ņemot vērā senās futbola tradīcijas Liepājā un Latvijas Futbola Federācijas ierosinājumu izveidot jaunu izglītības iestādi, lai Liepāja kļūtu par vienu no stiprākajām Latvijas jaunatnes Futbola akadēmijām.

No 4. janvāra līdzšinējais "Liepājas Tenisa sporta skolas" treneris Elans Strazdiņš kļūs par direktora pienākumu izpildītāju, uzņemoties atbildību par sporta skolas administratīvo procesu veiksmīgu norisi, kā arī ieviest ikdienas treniņu procesā pasākumu kopumu sporta skolas audzēkņu un īpaši talantīgo audzēkņu izaugsmes programmu, kura ietver sevī ikdienas treniņu procesus, vispārējo un speciālo fizisko sagatavotību, sparinga treniņus, kā arī ieviešot atsevišķu vecumu grupu izlašu treniņus. Izstrādāt un ieviest sportistu finansiālo atbalsta programmu, sportistam piedaloties Latvijas un starptautiska mēroga turnīros. Turpināt regulāru Latvijas un starptautiska mēroga turnīru organizāciju Liepājā, kā arī veicināt un atbalstīt sporta skolas audzēkņu piedalīšanos svarīgākajos Latvijas līmeņa turnīros un pēc iespējas starptautiska līmeņa turnīros.

Ņemot vērā slēgto tenisa kortu projekta attīstīšanu 2016. gadā, kā viena no prioritātēm būs aktīva līdzdalība projekta izstrādāšanā.

Elans Strazdiņš ar dažādu vecuma bērnu un pieaugušo tenisa nodarbību vadīšanu strādā kopš 1994.gada. Strazdiņš ir absolvējis Rīgas Starptautisko Ekonomikas un Biznesa Administrācijas Augstskolu ar maģistra grādu uzņēmējdarbībā un ieguvis vērtīgu darba pieredzi vadošos amatos Kurzemes reģiona banku un finansu sfērā.