Liepājas Futbola skolas (LFS) direktors Egils Trušēlis neslēpj, ka futbola kluba "Liepāja" (FKL) un skolas attiecību saasinājuma būtiskākais iemesls ir strīds par naudu.

"No finansējuma, ko saņemam, ir atkarīga skolas nākotne, tas, vai spēsim izaudzināt jaunus Ikauniekus, jaunas futbola zvaigznes, tāpēc ir jāievēro princips, ka abas puses respektē otras ieguldījumu," portālam irliepaja.lv sacīja Trušēlis.

Aizvadītajā nedēļā skola esot aizsūtījusi atgādinājumu klubam, ka tas nav izpildījis saistības, kas noteiktas janvārī parakstītajā sadarbības līgumā starp skolu un klubu. Trušēlis cer, ka līdz maijam, kad, saskaņā ar paša uzrakstīto iesniegumu, viņam būtu jāatstāj skolas direktora amats, tiks galā ar šo neizpildīto saistību jautājumu.

Iespējams, kavēšanās saistīta ar to, ka skolas un kluba viedokļi par naudu, kas LFS būtu jāsaņem no FKL par futbola akadēmijas programmas realizēšanu un futbolistu pārdošanu, nesakrīt.

Taču, neraugoties uz pretrunām, kas šobrīd plosa futbola skolas un kluba attiecības, LFS direktors nav pesimistiski noskaņots, un, runājot par uzrakstīto atlūgumu, saka: "viss, kas notiek, notiek uz labu, un es priecājos, ka ir uzsākta diskusija".

Pašvaldībai primārā – futbola skola
"Ir daudz aspektu, kāpēc direktors nonācis pie šāda lēmuma," portālam irliepaja.lv sacīja domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis, norādot, ka sarunas ar Trušēli turpinās, jo viņš ir "diplomēts speciālists, kuru gribam paturēt". Ja iesniegums palikšot spēkā, un Trušēlis no maija vairs nebūs LFS direktors, pašvaldībai būs jāmeklē jauns futbola skolas vadītājs, kas arī tikšot darīts konkursa kārtībā, kā to prasa likums.

Runājot par Trušēļa atlūguma iemesliem, Deksnis uzskata, ka galvenais ir tas, ka pēc futbola kluba īpašnieku nomaiņas mainījušās arī attiecības starp skolu un klubu.

"Agrāk bija cita situācija, nekā tā veidojas šobrīd, – sadarbība starp skolu un klubu bija ciešāka, tas bija vienots mehānisms."

Deksnis norādīja, ka pašvaldība "strādā pie labākām attiecībām ar klubu", taču "primārā mums ir futbola skola".

"Ir jābūt labai sadarbībai ar klubu, virsotnei, uz ko tiekties futbola skolas audzēkņiem, bet klubs ir privāta struktūra, un pašvaldība primāri atbild par sporta skolas darbu."

Deksnis noliedza, ka iespējamā direktora nomaiņa varētu apturēt skolas darbību – "skolai ir jāturpina darboties".

Ar 21.februāra domes sēdes lēmumu pašvaldība jau ir stiprinājusi futbola skolas pozīcijas, papildinot skolas nolikumu ar punktu, ka tā realizē arī akadēmijas līmeņa programmu, kas līdz tam bija FKL ziņā. Šās nedēļas nogalē gaidāmā akreditācija pieliks punktu akadēmijas programmas pārņemšanai, un Trušēlis ir pārliecināts, ka 26.aprīlī paredzētajā Latvijas futbola federācijas kongresā LFS tiks uzņemta kā pilntiesīga šīs organizācijas dalībniece.

Pērnajā septembrī, sarunā ar irliepaja.lv, LFS direktors atzina, ka futbols šobrīd ir atjaunināšanās procesā un Latvijas futbolam priekšā stāv būtiski lēmumi, kas ilgtermiņā atstās jūtamu ietekmi uz futbola attīstību un arī uz to, kā tiks veidots Liepājas futbola attīstības ceļš.

Uzziņa

Futbola klubam "Liepāja" 2019.gadā no pašvaldības budžeta piešķirti 140 000 eiro;

Liepājas futbola skolai – 184 524 eiro