Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālajā mācību centrā (Malkas ielā 4) no 6.oktobra līdz 28.oktobrim apskatāma Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas veidotā latviešu politiķim un juristam, diplomātam, Pirmās Saeimas priekšsēdētājam Fridriham Vesmanim veltītā ceļojošā izstāde "Valstsvīrs, diplomāts, jurists Fridrihs Vesmanis (1875–1941)".

Izstāde ir stāsts par to, kā Rundāles pagasta lauksaimnieka dēls kļuva par otru augstāko personu jaunajā valstī. Par cilvēku, kas lielā mērā veicinājis Latvijas valsts tapšanu un attīstību, Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāja Gita Švarce.

Izstāde tapusi, izmantojot dokumentus no Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Ārlietu ministrijas arhīva, kā arī dokumentus un fotogrāfijas no Vesmaņu dzimtas privātā arhīva.

Izstādi piedāvā Latvijas arhīvistu biedrība.

Savukārt 15.oktobrī pulksten 14 LCZB Reģionālajā mācību centrā būs tikšanās ar Vesmaņu dzimtas pārstāvi Ansi Bazonu un izstādes kuratori Ievu Margu Markausu.

Tikšanās laikā klausītāji iepazīsies ar Vesmaņu dzimtas likteņiem Latvijas vēstures griežos, uzzinās stāstu par mājas bēniņos atrasto dzimtas hroniku, kura saīsinātā variantā 2013.gadā izdota grāmatā Fridrihs Vesmanis "Klausieties pagātnes soļos", kā arī par izstādes projektu un tā realizēšanu ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Projekts tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Latvijai – 100" atbalstu.

Izstādes apskates un prezentācijas vieta – Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālais mācību centrs – Malkas iela 4, 3.stāvs (bērnu bibliotēkas "Vecliepājas rūķis" telpas).