Papildināts. Pretēji solītajam, Liepājas mērs Uldis Sesks diez vai līdz ar Saeimas vēlēšanām atdos savu krēslu biedrības "Liepājniekiem" līderim Jānim Vilnītim.

Šādu viedokli intervijā "Neatkarīgajai" paudusi Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas vadītāja Nellija Kleinberga, ziņo LETA.

Vilnīša biedrībai ir sadarbības līgums ar LRA un viņš no šīs partijas saraksta varētu kandidēt Saeimas vēlēšanās, taču to nedarīs, jo iecerējis nonākt Liepājas mēra krēslā. Sesks pēc pašvaldību vēlēšanām noturējās Liepājas mēra krēslā, tikai pateicoties solījumam uz Saeimas vēlēšanu laiku atdot pilsētas vadību Vilnītim. Bija noprotams, ka Sesks būs starp līderiem Zaļo un zemnieku savienības Saeimas deputātu kandidātu sarakstā Kurzemē, tomēr pašlaik par viņa kandidēšanu skaidri paziņojumi nav sniegti.

"Saskaņā ar vienošanās, par ko Uldis Sesks paziņoja presē, pēc Saeimas vēlēšanām Jānis Vilnītis pārņem Liepājas domes vadību, bet, ziniet, man ir tādas iekšējas šaubas. Diez vai tas tā notiks. Mana aizdomīguma pamatā ir tas, ko redzu politikā. Kaut vai ar to pašu prezidija pārvēlēšanu. Lielu atbalstu sākumā un beigās pilnīgu mīnusu ievelkot. Man ir nelabas aizdomas, ka tur vēl ir daudz nezināmo," sacījusi LRA politiķe.

Kleinbergai ir aizdomas, ka tiekot gatavota vide, "kurā varbūt vairs ne pats Uldis Sesks to paziņos, bet būs cilvēki, kas teiks - mums vajag, lai Sesks paliek. Tas nekas, ka ir tāda vienošanās". "Lai Dievs dod, ka manas šaubas nepiepildās," piebildusi Saeimas deputāte.

Deputāte uzsvēra, ka Vilnītis saskaņā ar vienošanos ir gatavs pārņemt Liepājas domes vadību, tāpēc LRA Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstā viņš varētu nebūt. "Ja mēs godprātīgi, kā esam to darījuši, pildām savus vīru solījumus viens pret otru, kā tas bija Liepājā... Tas nebija vienkārši, jo patiesībā Vilnītis ar mūsu deputātiem varēja izšķirt šo [Seska] būt vai nebūt. Domāju, ka viņš rīkojās pareizi un Liepāja ar to tikai iegūs [ejot koalīcijā ar Sesku, nevis "Saskaņu"], Vilnītis jau otro periodu pretendē uz šo amatu, un viņam būtu jādod šī iespēja."

"Politikā gan viss ir iespējams, kā man tagad arvien vairāk kļūst redzams. Ja tā notiks [Sesks vienošanos nepildīs], tad būs jādomā. Jautājums, vai Vilnītis pats to vēlas [startēt Saeimas vēlēšanās]? Uz iepriekšējām Saeimas vēlēšanām viņš atteicās startēt, jo uzskatīja, ka savu darbu velta tieši Liepājai, un to godprātīgi darīja," piebildusi Kleinberga.

Papildināts. Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas vadītājas Nellijas Kleinbergas izteicieniem, ka Liepājas mērs Uldis Sesks varētu nepildīt Liepājas domes koalīcijas vienošanos un neatdot Liepājas mēra krēslu Jānim Vilnītim (LRA), "ir viņas pašas individuālais viedoklis, un ar realitāti tam nav nekāda sakara", aģentūrai LETA ar ar sava padomnieka Andreja Rjabceva starpniecību norādīja Sesks.

Šī iemesla dēļ Sesks neredzot vajadzību komentēt Kleinbergas izteikumus. Koalīcijas līgums starp Liepājas partiju un Vilnīša pārstāvēto LRA ir noslēgts uz visu šī domes sasaukuma laiku - četriem gadiem, un nekādas izmaiņas nav notikušas, akcentēja Seska padomnieks. Līgumā katra atbildības jomas ir noteiktas uz pirmo sasaukuma darbības pusi, un rudenī nepieciešams izvērtējums, kā katram ir veicies, kādas izmaiņas ir nepieciešamas. Sadarbība ir konstruktīva un ikdienas darbs notiek nepārtraukti, nav apstājies nevienu dienu, viņš piebilda.

Janvārī intervijā aģentūrai LETA Sesks atzina, ka pašlaik ir izšķiršanās priekšā, apsverot iespēju kandidēt šī gada rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sarakstā. Lēmumu viņš vēl nav pieņēmis, taču atzina, ka Saeimas vēlēšanas var ieviest korekcijas atbildības jomu un vadošo amatu sadalē Liepājas domē. Liepājas partijas un LRA noslēgtais Liepājas domes koalīcijas līgums paredz, ka šī gada beigās jānotiek atbildības jomu izvērtējumam, kas dod iespēju LRA izvirzīt savu kandidātu mēra amatam, un, kā atzina Sesks, viņa mērķis nav par varītēm turēties pie mēra krēsla.

"Koalīcijas līgums ir noslēgts uz visu šī sasaukuma laiku, četriem gadiem, taču katra atbildības joma noteikta uz pirmo sasaukuma darbības pusi - tātad, līdz šī gada beigām. Domes sēdē esam apstiprinājuši pilsētas attīstības politiskās vadlīnijas, kas ir balstītas pamatā uz Liepājas partijas un LRA priekšvēlēšanu programmām. Tajās sadalītas atbildības jomas, uzdevumi un veicamie darbi. Rudenī skatīsimies, kā katram ir veicies, kādas izmaiņas ir nepieciešamas. Katrā ziņā ir skaidrs, ka gaidāmās Saeimas vēlēšanas arī var ieviest kādas korekcijas atbildības jomu sadalē," intervijā sacīja Sesks.

Turklāt runa nav tikai par kāda viena konkrēta amata maiņām, bet visu kopumā, un tas dod iespēju LRA virzīt savu kandidatūru domes priekšsēdētāja amatam," intervijā apliecināja Sesks, skaidrojot, ka vienošanās paredz pārskatīt visus - gan priekšsēdētāja, gan viņa vietnieku - amatus.

Vaicāts, vai tas nozīmē, ka šogad vai nākamā gada sākumā Liepājai būs cits mērs, Sesks sacīja: "Jā, tā var būt. Man nav tāda uzstādījuma, ka par visu varu gribu turēties pie mēra krēsla. Esmu jau 20 gadus šajā amatā pabijis, pilsētā daudz ko izdevies paveikt pa šiem gadiem. Amats nav mans pašmērķis."