Piektdien, 7.maijā, pulksten 17.00 ikviens interesents tiek aicināts uz sarunu vakaru par to, kā kļūt par audžuģimeni, aizbildni, adoptētāju vai viesģimeni kādam bez ģimenes palikušam bērnam. Pasākumu attālināti tiešsaistē rīko SAIF Kurzemes ģimeņu atbalsta centrs “Liepāja”, informē Liepājas Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Sarunu vakarā aicinātas piedalīties ģimenes un cilvēki, kuri apsvēruši domu kļūt par audžuvecākiem un sniegt iespēju izaugt ģimenē kādam bez ģimenes palikušam bērnam. Sarunu vakarā būs iespēja uzklausīt gan speciālistu viedokli, gan arī pieredzējušu audžuģimeņu pieredzes stāstus. Saruna notiks ZOOM platformā.

Pieteikties iespējams, rakstot epastu guna.kregere-medne@atbalstafonds.lv vai zvanot pa tālruni 29110236 (centra vadītāja Guna Krēgere-Medne).

Liepājā pēdējo gadu laikā audžuģimeņu skaits ir pieaudzis līdz 35, bet audžuģimenēs Liepājā un ārpus Liepājas šobrīd tiek audzināts pavisam 51 Liepājas bērns.

Liepājas pašvaldība audžuģimenēm sniedz vērā ņemamu materiālo atbalstu papildus valsts piešķirtajam finansējumam: pabalstu bērna uzturam 300 eiro mēnesī, atlīdzību par audžuģimenes pienākumu pildīšanu 150 eiro mēnesī, pabalstu bērna apģērba un apavu iegādei līdz 220 eiro gadā, mācību piederumu iegādei 100 eiro gadā, pabalstu mīkstā inventāra iegādei līdz 80 eiro gadā, pabalstu bērna veselības uzlabošanai līdz 100 eiro gadā un sadzīves apstākļu uzlabošanai līdz 1500 eiro reizi 5 gados, kā arī veselības apdrošināšanas polisi audžuģimenei.