Saistībā ar iniciatīvu "Jaunais Eiropas Bauhaus", interesenti aicināti pievienoties semināram par sadarbības veicināšanu "Ievēlies vēlēšanos… Radošas vietas mācībām un izaugsmei labākai nākotnei pasaulē", kas norisināsies šo ceturtdien, 9. jūnijā, no 10 līdz 15.30, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā, portālu irliepaja.lv informēja domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.


Lai sabiedrībai skaidrotu pašvaldību lomu sadarbības veicināšanā, izglītības attīstībā un iedzīvotāju informēšanā – parādot daudzveidīgus iesaistes veidus, sākot ar vasaras skolām bērniem, beidzot ar izglītojošiem filmu festivāliem, tiek rīkots "Jaunā Eiropas Bauhaus" seminārs par sadarbības veicināšanu.  

Semināru atklās Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, tāpat pasākumā piedalīsies Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis un Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas direktors Helvijs Valcis.

Seminārā tiks apskatītas daudzveidīgas tēmas − ilgtspējīgas attīstības veicināšana, Liepājas bibliotēkas transformācijas iespējas ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētu, bibliotēkas un to loma attīstības izglītības un ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu veicināšanā, filmu festivāls kā sociālās iekļaušanas veids. Tiks runāts arī par Ukrainā valdošo karu, sniegto atbalstu un par pašvaldību pieredzi, uzņemot Ukrainas iedzīvotājus, bērnus no Ukrainas formālajā un neformālajā izglītībā.

Seminārā uzstāsies UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika, "Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027" pieteikuma veidošanas projekta vadītāja Inta Šoriņa, konsultante Eiropas sadarbības un Darbakārtība 2030 jautājumos Vanesa Corrales Argumanez (Spānija), Starptautiskās sadarbības koordinatore, Ukrainas Pilsētu asociācijas pārstāve Natalja Lazarenko, NGDO (Kultūra Komunikācija Attīstība) un Bilbao Starptautiskā Neredzamā kino festivāla "Film Sozialak" direktors J. Karloss Vaskess Velasko u.c.

Pasākuma noslēgumā dalībnieki aicināti pievienoties kopīgai rododendru stādīšanas aktivitātei un "vēlmju rododendru" veidošanai, kas ir Eiropas Komisijas un Eiropas Reģionu komitejas iniciēta koku stādīšanas akcija "Koki dzīvībai". Pēc semināra dalībnieki var izvēlēties arī apmeklēt vides un dabas izglītības centru "Dabas māja", Zirgu salā 2.

Lai apmeklētu semināru, nepieciešams iepriekš reģistrēties šeit:, vai rakstot Latvijas Pašvaldību savienības sekretārei Zanei Locai: zane.loca@lps.lv. Seminārs notiks latviešu, angļu un krievu valodā ar sinhrono tulkojumu. Reģistrācijas sākums: pulksten 9.30.


Semināru rīko Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, Liepājas valstspilsētas pašvaldību un pilsētu apvienību "Platforma".