Turpinot attīstīt organizācijas kapacitāti un pakalpojumu grozu, Liepājas Restaurācijas centrs, kā pirmā organizācija Liepājā, ir kļuvusi par Jaunā Eiropas Bauhaus oficiālo partneri, informē centrs. Šis statuss paver iespējas komunicēt un pārstāvēt Liepājas Restaurācijas centra izvirzītās vērtības Eiropas līmenī, kā arī piedalīties visās šī projekta aktivitātēs, veidot sadarbību ar citiem projektā iesaistītajiem partneriem un rosināt dažādas aktivitātes, kas saistītas ar Eiropas Zaļo kursu.


Liepājas Restaurācijas centra mājvieta vienkāršam garāmgājējam var raisīt jautājumu – vai tiešām šeit var rast iedvesmu attīstīt restaurācijas nozari un veidot starptautiskus projektus?


Atbildi sniedz Restaurācijas centra vadītājs Ivars Pilips-Matisons. "Protams, šī ēka ir mani iedvesmojusi uz darbību ārpus rāmjiem. Ēkas vēsture, kultūrvēsturiskais statuss un pats ēkas tēls mani uzrunāja jau no paša sākuma. Protams, apzinājos riskus un iespējamos sarežģījumus, bet kopumā sapratu, ka šīs ēkas atdzimšanas stāsts var būt nedz tikai lokāla mēroga paraugs, bet kalpot arī kā starptautiska platforma nozares profesionāļu sadarbībai.


Vēl pirms neilga laika šai ēkai bija noteikts vidi degradējošas ēkas statuss. Bet, ciešā sadarbībā ar Liepājas Būvvaldi radām juridiski pamatotu risinājumu šī statusa atcelšanai. Šobrīd, pateicoties Liepājas Restaurācijas centra aktivitātei un Liepājas Būvvaldes mērķtiecīgai darbībai vēsturiskā mantojuma saglabāšanā, šāda iespēja ir katram graustam Liepājā, ja vien tā īpašnieks var piedāvāt skaidru un saprotamu attīstības plānu.


Un tieši šādas ir Eiropas Jaunā Bauhaus iniciatīvas vērtības – saprast, novērtēt un saglabāt. Eiropas Zaļais kurss paredz, ka 2050.gadā Eiropai ir jākļūst par pirmo klimatneitrālo pasaules daļu. Lai to izdarītu, ar emisiju samazināšanu nepietiks. Ir labi zināms, ka būvniecība ir nozare, kas rada vienu no lielākajiem piesārņojumiem pasaulē, tāpēc Liepājas Restaurācijas centrs ar savu piemēru vēlas parādīt, ka saprātīga laika un resursu izmantošana ir atslēga uz nākotnes labklājību."


Turpmāk Liepājas Restaurācijas centrs savus veidotos pasākumus vēl spēcīgāk asociēs ar Eirpoas Zaļā kursa un Eiropas Jaunā Bauhaus vadlīnijām, šādā veidā tuvojoties saviem un Eiropas savienības izvirzītajiem mērķiem klimata neitralitātes nodrošināšanā.


Jaunajā Eiropas Bauhaus iniciatīvā aicināti sadarboties dizaineri, arhitekti, inženieri, mākslinieki, zinātnieki, un studenti – ikviens, kurš seko Eiropas Zaļā kursa pamatvērtībām – ilgtspējai, estētikai, iekļautībai un vēlmei tuvināt Eiropas Zaļo kursu cilvēkiem, lai padarītu pārstrādi, atjaunojamos energoresursus un bioloģisko daudzveidību par pašsaprotamu mūsu ikdienas dzīves sastāvdaļu.


Latvijā Jaunā Eiropas Bauhaus iniciatīvu koordinē Latvijas Arhitektu savienība. Paplašināta informācija meklējama LATARH tīmekļa vietnē, kā arī oficiālajā Jaunā Eiropas Bauhaus tīmekļa vietnē.


Lai nepalaistu garām svarīgāko un jaunāko informāciju, ir iespēja pieteikties jaunumu saņemšanai savā e-pastā.