No trešdienas, 12.jūlija līdz 14.jūlijam notiks vēsturisko logu slēģu restaurācijas meistarklase, "Liepājas Restaurācijas centrā", inform LETA.


Meistarklasē restaurēs koka un metāla detaļas, izgatavos jaunas detaļas un salāgos ar vēsturiskajām, pastāstīja centra vadītājs Ivars Pilips-Matisons.


Kā vēstīts, pērn atklātais Liepājas Restaurācijas centrs jau otro sezonu turpinās izglītot interesentus par dažādām restaurācijas nozarē aktuālām tēmām, organizējot izglītojošu lekciju un meistarklašu ciklu "Zināt/Novērtēt/Saglabāt".


Lai pulcētu un apvienotu pilsētas vēsturisko ēku saimniekus, restauratorus, arhitektūras entuziastus un nozares profesionāļus, Liepājas Restaurācijas centrs šī gada vasaras sezonā piedāvā interesentiem apgūt dažādas restaurācijas prasmes, dalīties ar pieredzi un viedokļiem, kā arī uzklausīt profesionāļu padomus par sev interesējošiem jautājumiem.
Pasākumu cikla mērķis ir iesaistīt interesentus praktiskās nodarbībās, sniedzot iespēju pašiem izmēģināt gan dažādus restaurācijā pielietotus materiālus gan apgūt to pielietošanas pamatprasmes. Cikls "Zināt/Novērtēt/Saglabāt" norisināsies no jūnija līdz augustam.


Lai, pēc iespējas labāk, spētu konsultēt un apkalpot interesentus Liepājas Restaurācijas centrs ir izveidojis koprades restaurācijas darbnīcu, kas ikvienam interesentam nodrošinās kā informatīvi izglītojošo, tā praktisko atbalstu un restaurācijas darbiem nepieciešamo instrumentu klāstu. Darbnīca ir pieejama ikvienam interesentam, iepriekš sazinoties ar Restaurācijas centru par iespējām veikt sev interesējošos darbus.


Sarunu un meistarklašu cikls plānots kā sabiedrības izpratni veicinošs notikumu kopums, kas izglītos un iesaistīs vietējās apkaimes vēsturisko ēku īpašniekus, kā arī veicinās vienotu izpratni par restaurāciju, tās nozīmi un vietu šodienas un nākotnes Liepājā. Cikla pasākumi noritēs Restaurācijas centra mājvietā Bāriņu ielā 24.