Pērn atklātais Liepājas Restaurācijas centrs jau otro sezonu turpinās izglītot interesentus par dažādām restaurācijas nozarē aktuālām tēmām, organizējot izglītojošu lekciju un meistarklašu ciklu "Zināt/Novērtēt/Saglabāt", aģentūru LETA informēja "Liepājas Restaurācijas centrs" vadītājs Ivars Pilips-Matisons.

Lai pulcētu un apvienotu pilsētas vēsturisko ēku saimniekus, restauratorus, arhitektūras entuziastus un nozares profesionāļus, Liepājas Restaurācijas centrs šī gada vasaras sezonā piedāvās interesentiem apgūt dažādas restaurācijas prasmes, dalīties ar pieredzi un viedokļiem, kā arī uzklausīt profesionāļu padomus par sev interesējošiem jautājumiem.

Sezonu atklās no 14.jūnija līdz 16.jūnijam, kad notiks vēsturisko durvju restaurācijas meistarklase, kurā notiks defektu noteikšana, restaurācijas programmas izveide, restaurēšana.

No 26.jūnija līdz 28.jūnijam notiks ievadlekcija vēsturisko logu slēģu restaurācijā, kurā noteiks defektus, izveidos restaurācijas programmas un izvēlēti materiāli.

No 12.jūlija līdz 14.jūlijam notiks vēsturisko logu slēģu restaurācijas meistarklase, kurā restaurēs koka un metāla detaļas, izgatavos jaunas detaļas un salāgos ar vēsturiskajām.

No 24.jūlija līdz 26.jūlijam notiks ievadlekcija un meistarklase kaļķa mūra atjaunošanā, kurā izvēlēsies materiālus un instrumentus, noteiks defektus, sagatavos virsmu darbam un restaurēs.

No 28.jūlija līdz 30.jūlijam notiks meistarklase kaļķa mūra atjaunošanā, veiks darbus pamatu zonā, izvēlēsies materiālus un to pielietošanas veidi.

No 21.augusta līdz 23.augustam notiks viena gada jubilejas pasākums un meistarklase vēsturisko logu atjaunošanā.

Pasākumu cikla mērķis ir iesaistīt interesentus praktiskās nodarbībās, sniedzot iespēju pašiem izmēģināt gan dažādus restaurācijā pielietotus materiālus gan apgūt to pielietošanas pamatprasmes. Cikls "Zināt/Novērtēt/Saglabāt" norisināsies no jūnija līdz augustam.

Lai, pēc iespējas labāk, spētu konsultēt un apkalpot interesentus Liepājas Restaurācijas centrs ir izveidojis koprades restaurācijas darbnīcu, kas ikvienam interesentam nodrošinās kā informatīvi izglītojošo, tā praktisko atbalstu un restaurācijas darbiem nepieciešamo instrumentu klāstu. Darbnīca ir pieejama ikvienam interesentam, iepriekš sazinoties ar Restaurācijas centru par iespējām veikt sev interesējošos darbus.

Sarunu un meistarklašu cikls plānots kā sabiedrības izpratni veicinošs notikumu kopums, kas izglītos un iesaistīs vietējās apkaimes vēsturisko ēku īpašniekus, kā arī veicinās vienotu izpratni par restaurāciju, tās nozīmi un vietu šodienas un nākotnes Liepājā. Cikla pasākumi noritēs Restaurācijas centra mājvietā Bāriņu ielā 24.