Pirmdien, 11.martā no pulksten 10 līdz 17 „BENU aptiekā” Liepājā, Ludviķa ielā 4, ikviens aicināts uz bezmaksas kaulu blīvuma pārbaudi, iepriekš piesakoties pa telefonu.

Rosinot iedzīvotājus pievērst uzmanību savai veselībai un profilaktiskiem veselības pasākumiem, „BENU aptiekas” martā aicina izmantot iespēju un bez maksas veikt kaulu blīvuma mērījumus Ventspilī un Liepājā.

Pēc 30 gadu vecuma cilvēks katru gadu zaudē aptuveni 1% no kaulu masas, un ar osteoporozes izraisītiem lūzumiem saskaras jau katra trešā sieviete pēc 50 gadu vecuma un katrs astotais vīrietis pēc 70 gadu vecuma. Ar kaulu blīvuma mērījumu var jau laikus konstatēt kaulu trausluma palielināšanos, lai veiktu profilaktiskas darbības un izvairītos no kaulu lūzumiem.

Iespēju izmantot mērījumu īpaši ieteicams cilvēkiem, kuri bieži smēķē, lieto alkoholu, kafiju un gāzētos dzērienus, ir mazkustīgi. Tāpat mērījumi ieteicami tiem, kuriem ir laktozes nepanesība, kas ir slimojuši vai patlaban slimo ar reimatoīdo artrītu, aknu, plaušu un nieru slimībām, ir zarnu iekaisumu.

Tāpēc kaulu veselības profilaksei „BENU aptieka” aicina izmantot iespēju un bez maksas veikt kaulu blīvuma mērījumus 1.martā no pulksten 10 līdz 17 „BENU aptiekā” Liepājā, Ludviķa ielā 4  (tālruņa nr. 63420199).

Šo iespēju var izmantot ikviens interesents, iepriekš piesakoties pa norādīto tālruņa numuru vai pirms pārbaudes reģistrējoties aptiekā.

„BENU aptieku” tīkls ir viens no vadošajiem zāļu mazumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā, un tas pieder „Hansa Pharma”. Uzņēmums dibināts 1995. gadā un ir viens no „Phoenix Group” uzņēmumiem, kas savukārt ir vislielākais medikamentu tirgotājs Eiropā. Līdz 2012. gada augustam „BENU aptiekas” Latvijā strādāja ar nosaukumu „Ģimenes aptiekas”.

Patlaban „BENU aptieku” tīkls Latvijā apvieno 52 aptiekas un 4 aptieku filiāles.