Pašvaldības vēlme piedalīties diennakts aptiekas uzturēšanas izmaksu segšanā noteikti veicinātu uzņēmēju ieinteresētību šādu pakalpojumu nodrošināt.

Šādu viedokli portālam irliepaja.lv sniedza SIA "BENU Aptieka Latvija" valdes locekle un mazumtirdzniecības direktore Anete Rožkalna, vaicāta, kas būtu vajadzīgs, lai ieinteresētu kādu no aptiekām arī Liepājā sniegt diennakts pakalpojumu, kā tas ir ne vien Rīgā, bet arī Tukumā, Ventspilī, Cēsīs un citur.

"BENU Aptieku" tīklam, pēc Rožkalnas sacītā, no 69 aptiekām un četrām to filiālēm visā Latvijā diennakts aptiekas ir Rīgā un Ventspilī. 

Liepājā ir trīs "BENU Aptiekas": Klaipēdas ielā 62; Ganību ielā 175/177 un Ludviķa ielā 4, taču neviena nestrādā diennakts režīmā. Tādas Liepājā nav arī nevienam citam aptieku tīklam, un iemesls ir skaidrs – analizējot nozarē apkopotos datus, secināts, ka pēc pulksten 24 vidēji tiek iegādāti 1,2 recepšu medikamenti.

"Diennakts darbība nesedz darbinieku virsstundas un citas izmaksas. Nozares veiktais apkopojums liecināja, ka diennakts aptiekas ir nerentablas un nes zaudējumus vairāku tūkstošu apmērā. Papildus jārēķinās ar nepietiekamo farmaceitu skaitu, jo īpaši ārpus Rīgas," saka Rožkalna. Taču: "Pašvaldības vēlme piedalīties diennakts aptiekas uzturēšanas izmaksu segšanā noteikti veicinātu uzņēmēju ieinteresētību šādu pakalpojumu nodrošināt".

It kā jau vēlme ir – pērn vēl vecais koalīcijas sastāvs pieņēma lēmumu par diennakts aptiekas veidošanu, lai arī deputāts un slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks uzskatīja, ka "prasība pēc diennakts aptiekas ir stipri pārspīlēta".

Tomēr joprojām nekas nav mainījies – diennakts aptiekas Liepājā nav. Vai tiešām pie visas mūsu nabadzības pašvaldība tomēr nevarētu atļauties šādu "izpriecu"?

Vicemērs Gunārs Ansiņš gada sākumā solīja vēl atgriezties pie šī jautājuma, bet acīmredzot politiskās gribas vājums, kas piemita vecajai koalīcijai ir "pielipis" arī jaunajai. Pat Liepājas pašvaldības Vides un veselības daļa savulaik atzina: "ja pašvaldība gribētu, iespējams un izdarāms tas būtu".

Irliepaja.lv jau ne reizi ir rakstījusi par šo tematu, norādot, ka, piemēram, Jūrmalā jau 2012.gadā pašvaldība bija pieņēmusi lēmumu līdzfinansēt diennakts aptiekas uzturēšanu, jo iedzīvotāji bija izteikuši vēlmi, lai viena aptieka būtu pieejama visu diennakti (irliepaja.lv aptaujā 93% balsoja "par" diennakts aptiekas nepieciešamību, arī domes veiktā aptauja apliecināja to pašu).