Vairāki liepājnieki portālam irliepaja.lv sūdzējās, ka nav varējuši nopirkt dezinfekcijas līdzekļus. Iegriežoties "BENU aptiekā" pilsētas centrā, kā arī "Annas aptiekā" Jaunliepājā, portāls pārliecinājās, ka uz spirta bāzes ražotos dezinfekcijas līdzekļus tik tiešām iegādāties nevar. "Annas aptiekā" pastāstīja, ka nav tā, ka aptieka nesaņem šādus produktus, diemžēl tie "kūst kā sniegs saulē" un "tas ir trīs minūšu jautājums", kad līdzekļi ir izpirkti. Ja sestdien vēl esot bijuši, tad pirmdienas rītā jau vairs ne.


Arī “Centra aptiekā” portālam atbildēja, ka dezinfekcijas līdzekļu neesot. Uz jautājumu, vai taisnība, ka arī aptieka pati gatavo šādus līdzekļus, atbilde bija:

"Mūsu resursi nav neizmērojami! Arī mēs esam tikai cilvēki!"

Pašvaldībā portālam irliepaja.lv skaidroja, ka dezinfekcijas līdzekļi Liepājā esot iegādājami veikalā "Promo Cash&Carry", taču, sazinoties ar veikalu, izrādījās, ka nav viss, turklāt nav jau vismaz nedēļas divas, un veikalā arī nav zināms, kad būs.


Pēc domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītājas Zitas Lazdānes teiktā, pašvaldība ir apzinājusi vairākus lielos ražotājus, kas dezinfekcijas līdzekļus var piegādāt lielākā apjomā.


Ņemot vērā pieprasījuma būtisko pieaugumu, sadzīves ķīmijas ražotāja AS "Spodrība" veikusi izmaiņas ražošanas un izejmateriālu resursu plānos, lai lielāku uzsvaru liktu uz roku dezinfekcijas produktu ražošanu un nodrošinātu to pieejamību tirdzniecības vietās. Arī kosmētikas ražotāja AS "Madara Cosmetics" ir reaģējusi uz jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izraisīto pieprasījumu pēc personīgās higiēnas un dezinfekcijas produktiem, un patlaban uzņēmuma ražotnē notiek jaunu līdzekļu izstrāde.


Tomēr pašvaldībā nevarēja pateikt, kad Liepājā varēs brīvi nopirkt dezinfekcijas līdzekļus.