Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar biedrību "Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris" Eiropas Jaunatnes gada ietvarā 24. un 25. novembrī organizē pasākumu – hakatonu "Skola skolēnam", kurā aicina piedalīties 9.–12.klases skolēnus, informē klastera sabiedrisko attiecību speciāliste Dana Liniņa

Hakatons vienlaikus norisināsies Liepājā, Rīgā, Valmierā un Daugavpilī un tajā ar pieredzējušu mentoru atbalstu būs iespēja radīt drosmīgas idejas un prototipus, kas palīdzētu ieraudzīt risinājumus par skolēnu emocionālo labsajūtu un pašizaugsmi, kā arī  par klimatam draudzīgas vides izveidi.
Reģistrācijas anketa pieejama ŠEIT.

 „Pasākuma mērķis ir mudināt Latvijas skolu jauniešus iesaistīties viņiem pazīstamu un aktuālu problēmu formulēšanā un risināšanā caur viņu pašu skatpunktu. Mēs vēlamies uzzināt un ieraudzīt to, kā skolēni paši domā, pieredz un jūtas savā skolas vidē, ne vien to, cik veiksmīgs ir mācību process. Hakatons arī palīdzēs izprast un apzināties ES fondu investīciju nozīmi izglītībā un ļaus ieraudzīt, kā šie ieguldījumi veicinājuši kvalitatīvas pārmaiņas skolā, reģionā un kā šīs investīcijas ietekmē iespējas iegūt kvalitatīvu izglītību ikvienam," stāsta izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece Santa Šmīdlere.

Lai piedalītos hakatonā, nav nepieciešama iepriekšēja pieredze vai zināšanas. Hakatona dalībniekus veiksmīgā un drošā procesā virzīs nozaru izcilākie mentori un eksperti, tāpat, dalībnieki iegūs pieredzi ideju ģenerēšanā, attīstīšanā un komandas darbā.

"Mēs ticam, ka saņemsim jaudīgu ideju prototipus un būsim veicinājuši inovāciju kultūru skolās, turklāt, ar dalībnieku komandām būsim pētījuši, reflektējuši par lieliem un svarīgiem jautājumiem – par to, kas ir labbūtība skolās un, ko nozīmē klimatam draudzīga skolas vide", piebilst Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klastera projektu vadītājs un hakatona vadības un koordinēšanas projekta vadītājs Roberts Gaižutis."

Hakatona laikā dalībniekiem būs iespēja risināt vienu no trīs izvirzītajiem izaicinājumiem:
• "Kāda skolas vide veicina manu izaugsmi?";
• "Kādai jābūt skolai, lai es justos emocionāli labi un pieņemts?";
• "Kā es varu palīdzēt skolai kļūt zaļākai?".

Vairāk informācijas par izaicinājumiem meklēt ŠEIT.

Hakatons "Skola skolēnam" norisināsies vienlaikus Liepājā, Rīgā, Valmierā un Daugavpilī un tas notiks divos posmos.

Pirmajā posmā jeb MINI-HAKATONĀ 24. novembrī skolēnu komandas iepazīsies ar izvirzītajiem izaicinājumiem, piedalīsies komandu saliedēšanas aktivitātēs un uzsāks aktīvu darbu izaicinājumu risināšanā. MINI-HAKATONA izskaņā tiks apbalvotas divas komandas no katras valstpilsētas, kuras tiks izvirzītas finālam.

Taču fināla jeb TOP-HAKATONA dalībnieki 25. novembrī dosies ceļā uz hakatona norises vietu Rīgā, lai turpinātu uzlabot savus risinājumus, veidotu ideju prototipus un cīnītos par uzvaru hakatonā. TOP-HAKATONA dalībniekiem būs iespēja pieslēgties arī tiešsaistē un strādāt attālināti.

Hakatona laikā dalībnieki varēs konsultēties ar dažādu nozaru ekspertiem, kā arī piedalīties izaugsmi veicinošās meistarklasēs un attīstīt savas prezentēšanas prasmes. Divas MINI-HAKATONA labāko ideju komandas no katras valstpilsētas saņems dāvanas 300 EUR vērtībā, kā arī iespēju turpināt cīnīties par hakatona galveno balvu 2000 EUR vērtībā.

Lai piedalītos šajā hakatonā, aicinām skolēnus aizpildīt reģistrācijas anketu līdz 16.novembrim.

Hakatonu "Skola skolēnam" organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar biedrību "Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris" Eiropas Jaunatnes gada ietvaros, veidojot saikni ar Eiropas Komisijas iniciatīvām "Eiropa manā skolā" (EU in my School) un "Eiropa manā reģionā" (Europe in my Region). Hakatona norise tiek organizēta ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu.