Attēls no "Future Heroes Latvia" "Facebook" vietnes.


Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar "British Council" pārstāvniecību Latvijā un "SEB bankas" atbalstu īsteno meiteņu līderības, uzņēmējdarbības un izaugsmes programmu "Future Heroes". Ikviena meitene vecumā no 14 līdz 17 gadiem var pieteikties dalībai programmas ceturtajā sezonā, portālu informēja programmas "Future Heroes" vadītāja Aina Špaca.

Programmas mērķis ir izglītot jaunietes – nākamās līderes un pārmaiņu veidotājas – stiprinot viņās pašapziņu, empātiju, izturību, sadarbības un citas svarīgas prasmes, tādējādi veidojot drosmīgu, saliedētu un sociāli atbildīgu jauno paaudzi.

Programmas ietvaros jaunietēm ir iespēja:
● atīstīt līderības prasmes, lai veicinātu sieviešu īpatsvara pieaugumu uzņēmējdarbībā un vadošos amatos;
● apgūt darba tirgū pieprasītas prasmes, veicinot viņu konkurētspēju un nākotnes karjeras izvēli;
● stiprināt starpkultūru dialogu starp dažādu Latvijā dzīvojošu nacionalitāšu jaunietēm un kopienām;
● strādājot komandās, piedalīties praktisku projektu izveidē un īstenošanā.

Sešu mēnešu garumā (no oktobra līdz martam) 50 jaunietēm no dažādiem Latvijas reģioniem būs iespēja piedalīties deviņās klātienes un tiešsaistes prasmju darbnīcās par līderību, uzņēmējdarbību un produktu vadību, digitālo komunikāciju un medijpratību, finanšu pratību un citām aktuālām tēmām.
 
Lai liktu lietā jauniegūtās prasmes un apliecinātu vēlmi būt pārmaiņu veidotājām, meiteņu komandas, pieredzējušu mentoru vadībā, radīs un īstenos sociālos un uzņēmējdarbības ievirzes projektus.

Dalība programmā ir bez maksas, taču konkursa kārtībā, aizpildot pieteikuma anketu:

Pieteikšanās termiņš: līdz š.g. 5.oktobrim (ieskaitot). Saite ŠEIT.

Atlases rezultāti tiks paziņoti katrai dalībniecei uz norādīto e-pastu līdz 10.oktobrim. Pirmā programmas darbnīca notiks piektdienā, 20. oktobrī Rīgā.

Viens no dalības kritērijiem ir angļu valodas zināšanas, kas ir programmas darba valoda.

Svarīga ir apņemšanās veltīt dalībai programmā nepieciešamo laiku, enerģiju un aktīvi darboties savā komandā, lai sasniegtu komandas projekta mērķi. Programma noslēgsies ar svinīgu ceremoniju, kurā programmas partneri apbalvos veiksmīgākos projektus un dalībnieces dažādās nominācijās.
 
"Future Heroes" unikalitāte un spēks ir daudzveidībā un spēcīgās partnerībās. Visas darbnīcas top sadarbībā ar vadošo uzņēmumu, izglītības iestāžu un organizāciju ekspertiem. Meiteņu izaugsmi nodrošina Valsts izglītības satura centrs, "British Council" pārstāvniecība Latvijā, "SEB banka", RTU Riga Business School,  Biznesa augstskola "Turība", "Riga TechGirls", biedrība "Līdere", biedrība "Miromida", "Stenders Cosmetics Latvia", "Workland" kopstrādes telpas, nodibinājums "Fonds Tavs atbalsts", "Esi.lv" un citi partneri.
 
"Future Heroes" programma Latvijā tika aizsākta 2020. gadā, un to veiksmīgi absolvējušas jau 140 meitenes no dažādiem Latvijas novadiem, īstenojot 30 sociālos un uzņēmējdarbības projektus.

Papildu informācija: Facebook, Instagram, Youtube.