Pēdējā laikā pašvaldības policija saņēmusi vairākus izsaukumus no iedzīvotājiem ar aizdomām, ka vecāka gadagājuma kaimiņiem varētu būt veselības problēmas.

Ierodoties izsaukumu vietās Liepājas pašvaldības policija, piesaistot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes, vairākas reizes glābuši cilvēkus no iespējamās nāves.

Lielākā, riskam pakļautā, iedzīvotāju grupa ir vientuļi un veci cilvēki – sirmgalvji, kas dzīvo vieni un nepieciešamības gadījumā nespēj izsaukt Neatliekamo medicīnisko palīdzību. Liepājas pilsētas Pašvaldības policija aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību sekojošiem faktoriem, kas ļauj aizdomāties par to, ka kādam no kaimiņiem varētu būt radušās veselības vai jebkāda cita veida problēmas.

Kā piemēram, netiek izņemts pasts, ilgāku laiku netiek redzēts vai satikts kaimiņš,  vai jebkura cita veida iemesls, kas rada aizdomas, ir pirmās pazīmes, ka cilvēkam ir nepieciešama palīdzība. Īpaši jāpievērš uzmanība cilvēkiem, kas reti dodas ārpus mājas, retāk komunicē ar citiem iedzīvotājiem un kuriem nav radinieku. Ja rodas jebkādas aizdomas, iedzīvotāji aicināti tās pārbaudīt, zvanot pie kaimiņu durvīm. Ja kaimiņš nereaģē, vai ja dzīvoklī dzirdamas dažādas skaņas, bet durvis tomēr neviens never vaļā, iedzīvotāji aicināti zvanīt pašvaldības policijai pa tālruni 63420269.

Pašvaldības policija izsaka pateicību iedzīvotājiem, kas nepaliek vienaldzīgi un vēlas palīdzēt nelaimē nonākušajiem līdzcilvēkiem. Iedzīvotāju ievērība ļauj laicīgi sākt aktivitātes, kas nepieciešamas sekmīgai cilvēka dzīvības glābšanai, informē pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību praktikante Mārīte Šulce.