Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 13.jūnija pulksten 6.30 līdz 14.jūnija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona pārvalde saņēma astoņus izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem.

Latvijā jau ilgstoši nav lijis, tāpēc visā valstī ir izveidojusies augsta un vietām pat ļoti augsta ugunsbīstamība. Aicinām ikvienu būt ļoti uzmanīgiem, izmantojot atklātu liesmu! Dzirkstele no cigaretes, grila, ugunskura vai transportlīdzekļa var izraisīt postošu ugunsgrēku!

Pēcpusdienā Celtnieku ielā Liepājā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja balodi, kas piecstāvu dzīvojamā mājā uz palodzes bija sapinies diegos.  

Vakarpusē Pulvera ielā Liepājā dega sausā zāle 100 m2 platībā, Kuldīgas ielā – sadzīves atkritumi un krūmi 30 m2 platībā, bet Jūras ielā Liepājā – sadzīves atkritumi.  

Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma  70 izsaukumus – 41 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā deviņus uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.