Kā teikts Liepājnieku biogrāfiskajā vārdnīcā, pirms 75 gadiem dzimis ilggadējais pazīstamais pasta un dekoratīvo baložu audzētājs Zigurds Lukass.

Šoferis, pasta un dekoratīvo baložu audzētājs Zigurds Lukass dzimis 1937.gada 18.novembrī Liepājā. 1954.gadā absolvējis

Liepājas 6.vidusskolas 7 klases. Pēc tam iestājies darbā Tosmares slepenā kara kuģu remonta rūpnīcā. No 1956. līdz 1961.gadam karadienests flotē Melnajā, Barenca un Baltijas jūrā. Pēc karadienesta bijis virpotajs rūpnīcā "Sarkanais metalurgs". No 1970.gada – šoferis Otaņķu ciema kolhozā "Zelta zvaigzne". Pensijā no 1997.gada. Vaļasprieks baložu audzēšana. Ar baložu audzēšanu bijis saistīts jau No 4 gadu vecuma, kad Latviešu leģionā iesauca radinieku, kuram bija dekoratīvo baložu kolekcija. No 1956.gada sācis turēt arī pasta baložus. Kolekcijā vienlaikus ir aptuveni 150 pasta un dekoratīvo baložu, ar tiem piedalās izstādēs un pasta baložu sacensībās. Balvas: "Grand Prix" Viļņā 2007.gadā, 2006.gadā kauss, medaļa un diploms par sacensību rezultātiem; 2005.gadā 1.vieta starptautiskajās sacensībās Viļņā un citas. Vēl šobrīd aktīvi piedalās biedrības "Latvijas Pasta un Dekoratīvo Baložu Biedrības” darbībā, ir tās priekšsēdētājs.

Kā portālu informēka Zigurda brālis Raimonds Lūkass, kurš arī ir aktīvs baložu audzētājs, pateicoties sacensību organizatoram Miervaldim Grudulim, kuram ir baložu stacija, biedrība organizē ikgadējās jaunbaložu sacensības, kas reizē ir arī starptautiski baložu audzētāju saieti. Sacensību galvenais mērķis ir Latvijas baložu audzētāju atpazīšanu Eiropā un ārpus tās.

Vairāk informācijas par baložiem: www.pastabalodis.lv un www.baltbalodis.lv.