4. maija svētki Liepājā jau tradicionāli aizvadīti krāšņi un aktīvi, liepājniekiem un pilsētas viesiem kuplā skaitā piedaloties orientēšanās spēlēs "Liepājas pēdas Latvijā".

4. maija svētki Liepājā jau tradicionāli aizvadīti krāšņi un aktīvi, liepājniekiem un pilsētas viesiem kuplā skaitā piedaloties orientēšanās spēlēs "Liepājas pēdas Latvijā”, kas katru gadu tiek organizētas par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienai. Šogad spēlēs startēja teju pusotrs tūkstotis krāšņi tērptu dalībnieku, informēja pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Valdot veselīgam un pozitīvam sacensību garam, šoreiz orientēšanās spēlēs 1. vietu no kājāmgājējiem ieguva komanda "LOL”, no velobraucējiem komanda "Ritīgie”, savukārt no autobraucējiem komanda "Skandi Motors ekipāža Nr.1”.

Kājāmgājēju kategorijā 2. vietu saņēma komanda "Darbnīca”, bet 3. vietu – komanda "Jo tā ir”, velobraucēju kategorijā 2. vietu izcīnīja komanda "Vienmēr aktīvās Delfīna meitenes”, bet 3. vietu komanda "3/4”. Savukārt no autobraucējiem 2. ieguva komanda "Kāzu aģentūra "Chic””, bet 3.vietu izcīnīja komanda "Trieciendeva”.

Rezultāti no spēlēm un visu kontrolpunktu uzvarētāju saraksts pirmdien būs pieejams pašvaldības mājas lapā www.liepaja.lv.

Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi un lielo dalībnieku skaitu, šogad reģistrācija spēlēm un spēļu starts rīkots J. Čakstes laukumā. Pirmo reizi īpašs uzsvars tika likts arī uz komandu noformējumu, organizējot krāšņu dalībnieku parādi. Katrai komandai, dodoties uz startu, bija iespēja sevi prezentēt citiem spēļu dalībniekiem, skatītājiem un žūrijas komisijai.

Spēles arī šogad vadīja atraktīvais Renārs Zeltiņš, bet spēļu noslēgumā Liepājas Olimpiskajā centrā uzstājās repere Viņa, DJ Subphobia un ekstrēmo velo šova komanda Greentrials.

Par aktivitātēm un atrakcijām kontrolpunktos rūpējās pašvaldības iepirkumu konkursā uzvarējusī SIA "Ūdensputni”. Svētku organizēšanā palīdzēja 80 brīvprātīgie, kā arī pašvaldības darbinieki, kuri rūpējās, lai sagādātu dalībniekiem skaistu dienu.

Orientēšanās spēļu "Liepājas pēdas Latvijā” kontrolpunkti jau tradicionāli tika veidoti vietās, kurās pēdējo gadu laikā tapuši jauni objekti vai pakalpojumi, kurās ir iespējams saturīgi pavadīt brīvo laiku, kā arī uzzināt jaunus un interesantus faktus par Latviju un Liepāju gan vēsturiskajā, gan mūsdienu kontekstā.