Grobiņas novada "Dižvanagos" otrdien, 1.maijā, mūziķa Mārtiņa Freimaņa draugi un daiļrades cienītāji stādīs rozes mūziķa piemiņai veltītajā topošajā "Lietus dārzā".

Kā ziņo aģentūra LETA, biedrības "Dižvanagi" pārstāvis Ingars Gudermanis "Rietumu Radio" izteicies, ka 1.maijā svinīgi atklās arī pirmo dārzam tapušo koka skulptūru – papagaili, kā arī tur esošā minizoodārza jauno sezonu.

Freimaņa dziesmā "Lietus dārzs" minētas rozes, tāpēc ikviens ciemiņš, kurš 1.maijā plāno ierasties "Dižvanagos", aicināts paņemt līdzi vienu rožu stādu, ko iestādīt topošajā mūziķa piemiņas vietā. Pasākuma laikā svinīgi atklās mākslinieka Aigara Rūrāna gatavoto, gandrīz divus metrus augsto koka papagaili.

Gudermanis aicina arī citus Latvijas māksliniekus ziedot kādu savu darbu, piemēram, vides objektu topošajam dārzam. Vasarā dārzā plānots uzstādīt mākslinieces Daces Grīnbergas veidoto krēslu ar čūsku.

1.maijā darbu atsāks arī "Dižvanagu" minizoodārzs, kurā pēc pārziemošanas atgriezīsies dažādi dzīvnieki, kā arī uzstādīs no māla veidoto eža skulptūru, ko veidojuši bērni ar īpašām vajadzībām. Turpat atklās arī nesen izveidoto dzīvnieku voljeru, kur turpmāk dzīvos fazāni, nūtrija un truši, bet drīzumā zoodārza dzīvnieku pulkam pievienosies arī franču punduraita.

Kā prognozēja Gudermanis, 1.maijā "Dižvanagos" varētu ierasties 200 līdz 300 ciemiņu. Plānota arī kopīga zupas vārīšana un sadziedāšanās.

"Lietus dārza" izveides ieskandināšanas pasākumā solījusi piedalīties grupa "Tumsa", Kārlis Būmeisters, Liepājas Simfoniskā orķestra kamersastāvs, mūziķe Maija Kalniņa, Austrasbērni un citi mākslinieki.