Kafejnīcā “Darbnīca” visai īsu brīdi – līdz 27.novembrim – aplūkojama Līgas Ķempes maģisko zīmējumu izstāde “Zēnu kora dziesmas II”.

Šī ir “Zēnu kora dziesmu” cikla otrā sērija, pastāsta Līga – pirmā šobrīd vietu atradusi Rīgas kafejnīcā “La Kanna”. Gan vienā, gan otrā izstādē Līgas galvenais modelis ir viņas pašas desmit gadus vecais dēlēns – zīmējumos tāds eņģelisks, kā no sapņa.

“Laikam jau vispirms tas ir mans dēls Kajs, un tikai pēc tam – dziesmas,” runājot par savu “zīmuļgleznu” (Līgas māsas dots apzīmējums) iedvesmas avotu saka Līga.

Kafejnīcā “Darbnīca” izkārtotajos darbos gan redzams ne tikai Kajs, bet arī citi Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas  skolas zēni – viens bezrūpīgi šūpojas, kādam no lūpām plūst tauriņu miriādes, cits pūš ziepju burbuļus, pats ērti iekārtojies vienā no tiem gluži kā mammas vēderā utt.

Katrs zīmējums ataino Līgas asociācijas ar kādu no zēnu kora repertuāra dziesmām, tāpēc ne tikai darbu nosaukumi sakrīt ar dziesmu nosaukumiem, bet arī zīmējumu sižetus iedvesmojuši dziesmu teksti.

Starp citu, ja kāds ļoti vēlas zināt ne tikai dziesmu nosaukumus, var sameklet zēnu koru salidojuma dziesmu burtnīcu, ko Līga atstājusi kafejnīcā, un izlasīt vai izdziedāt visu dziesmu.

Jūtams, cik ļoti Līga apbrīno kā savus, tā pārējos talantīgos bērnus, kuri prot to, ko viņa ne – profesionālu muzicēšanu. Arī Līgas meita pieprot gan flautas, gan klavierspēli, taču viņa arī labi zīmē, un tikko izdarījusi izvēli par labu mākslas skolai.

Ko meita saka par to, ka mamma zīmē brāli? “Uzzīmē mani arī!” – smejas Līga.

Kāpēc Līgas māsa Indra darbus sauc par zīmuļgleznām? "Tāpēc, ka māsa gleznojusi ar parasto zīmulīti, tie ir gleznieciski zīmējumi, vairāk nekā zīmējumi."

Manuprāt, arī tāpēc, ka zīmēts nevis uz baltas lapas, bet ar krāsainu grunti klāta pamata, un tieši tas zīmējumu padara vairāk līdzīgu gleznai.

Līga pati saka – uz baltā grūtāk iesākt zīmēt.

Ja zīmuļgleznās zēni redzami pa vienam, tad topošajā lielformāta gleznā viņi visi būs kopā, stāsta Līga.

Un, iespējams, gan kora glezna, gan zēnu zīmējumi kādreiz apvienosies vienā lielā izstādē.