Ceturtdien, 8.maijā, pulksten. 15, atzīmējot politiķa un dzejnieka Miķeļa Valtera 140.gadskārtu, Valtera bibliotēkā, notiks atceres sarīkojums „Es apkampšu dzīvi un raudāšu zemei līdz” (A.Paparde).

Ar interesentiem tiksies un savās pārdomās par diženo personību dalīsies literāts, vairāku biogrāfisku romānu autors, arī bijušais liepājnieks Andrejs Migla. Miķeļa Valtera (pseidonīms – Andrejs Paparde) dzejas pasaulē palīdzēs ielūkoties aktieris Jānis Dreiblats.

Miķelis Valters (07.05.1874.– 27.03.1968.) – jurists, jaunstrāvnieks, diplomāts un sabiedrisks darbinieks, viens no Satversmes izstrādātājiem, viens no Latvijas Tautas padomes dibinātājiem un neatkarīgās Latvijas dibinātājiem 1918.gada 18.novembrī.

Valters jaunizveidotajā Pagaidu valdībā kļuva par pirmo iekšlietu ministru (1918.18.11.–1919.09.12.).

Pirmais latviešu sabiedriskais darbinieks, kurš publiski pauda ideju par suverēnas Latvijas valsts izveidošanas nepieciešamību (1903.gadā žurnālā „Proletārietis” rakstā „Patvaldību nost! Krieviju nost!”).

Miķeļa Valtera vārds cieši saistīts ar Liepāju – viņš šeit dzimis, izglītojies, šeit aizrāvies ar sociālisma ideju, aktīvi iesaistījies strādnieku kustības pirmsākumos.

Miķeļa Valtera atceres pasākums notiek viņa vārdā nosauktā bibliotēkā – Valtera bibliotēkā. Bibliotēkā ikviens liepājnieks un Liepājas viesis var iepazīties ar ekspozīciju par Miķeli Valteru. Lielu un ļoti nozīmīgu darbu Valtera dzīves un darbības izpētē ir veicis vēsturnieks Rihards Rubīns.
 
Aicināti visi, kam interesē Latvijas valsts veidošanās vēsture un personības, kas to veicinājušas.