Ar Liepājas pašvaldības atbalstu darbu uzsāk projekts "Bez pieciem gadiem 400", aicinot Liepājas grupas un izpildītājus radīt jaunas dziesmas, kas raksturotu šo laiku. Idejas autors ir grupas "Willow Farm" līderis un ierakstu studijas "Lighthouse" saimnieks Emīls Dreiblats.

Jau šobrīd Latvijas vēsturisko liecību krātuves sākušas dokumentēt un vākt materiālus par šo pandēmijas laiku un krīzi. Projekts "Bez pieciem gadiem 400" piedāvā šo laiku iemūžināt mūziķu acīm. Tā kā publiski sarīkojumi šobrīd ir aizliegti, koncerti nenotiek, mūziķiem ir laiks, lai radītu jaunus darbus. Tālāk iecerēts Liepājas šīs vasaras mūziku apkopot izlasē un publicēt kā liecību par dīvaino 2020.gadu – piecus gadus pirms Liepājas 400.dzimšanas dienas.


Liepāja vairākas desmitgades lepojusies ar Latvijas mūzikas galvaspilsētas neoficiālo titulu un radošiem procesiem bagātu roka un populārās mūzikas vidi. Arī šodien pilsētā mājo, rada un muzicē virkne jaunu grupu un solomākslinieku, kuri vēl nav plaši pazīstami, toties izceļas ar radošu garu un progresīvu mūzikas valodu. Projekta mērķis ir ļaut šiem jaunajiem mūziķiem savu jaunradīto skaņdarbu bez maksas ierakstīt profesionālā ierakstu studijā, iegūt publicitāti, kā arī atstāt liecību par 2020.gadu Liepājas mūzikā.


Iesaistīties projektā un sacerēt jaunas dziesmas aicināti visi Liepājas mūziķi, bet projekta autors galvenokārt cer uz jauno grupu un autoru/izpildītāju atsaucību. Dziesmas nedrīkst būt agrāk ierakstītas vai publicētas, tiem vēlams jābūt šovasar tapušiem jaundarbiem. Dziesmu tematikai jābūt saistītai ar Liepāju, bet tas nenozīmē tikai jūras, ezera, pludmales vai vēja apdziedāšanu – Liepāja ir gana daudzšķautņaina, lai mīlestību pret šo pilsētu un šī laika norises tajā varētu atspoguļot, izmantojot mazāk klišejiskus priekšstatus un tēlus. Par priekšrocību tiks uzskatīta arī Liepājas dzejnieku darbu izmantošana dziesmu tekstos.


Par praktisko pusi – pieteikties iespējams, rakstot e-pastu dreiblats@gmail.com vai zvanot 29449499 Emīlam Dreiblatam. Medijiem labprāt arī sniegšu sīkāku informāciju par ieceri un atbildēšu uz jautājumiem.