Arhitekts, kādreizējais Liepājas galvenais arhitekts Uģis Kaugurs Arhitektūras dienās debitē ar fotogrāfiju izstādi.

Tirdzniecības centra „Baata” otrajā stāvā, askētiskā stiklotā "būrī" ar kliedzoši dzeltenām sienām Uģa Kaugura piecpadsmit krāsainās fotogrāfijas uz melniem putukartona paspartū dīvainā kārtā izskatās piederīgas.

Kāpēc izstādei dots nosaukums „Laikabiedrs – liepājnieks” , nezina arī pats autors – to izvēlējusies izstādes kuratore Vecliepājas arhitekte Gunta Šnipke. "Liepājnieks" varētu būt pats Uģis, bet "Laikabiedrs" varbūt ir tas Liepājas pagalma stūris, kuru Uģis pratis ieraudzīt tā, kā neviens cits.Viņš pats saka, darbus esot atlasījis no kādām simts bildēm, kas tapušas ne pārāk senā pagātnē, metot ne pārāk lielus lokus pa Vecliepājas ielām. Ko fotografēt vairāk vai mazāk esot zinājis jau iepriekš, jo Liepāju no parādes un arī no sētas puses labi iepazinis savā galvenā arhitekta amatā būdams.

Vīndaris un Liepājas fotostudijas "Fotast" vadītājs Varis Sants, kurš ne tikai cienāja izstādes atklāšanas viesus ar ekskluzīvu paša darinātu rabarberu-ābolu vīnu, bet arī bija piedalījies izstādes iekārtošanā un darbu pēdējā atlasē, saka: Uģim ir lieliska laukumu izjūta (arhitekts!), tieši tāpēc katrā minimālisma manierē veidotajā bildē tik harmoniski spēlējas debess gabaliņš ar jumta kārniņiem, mājas stūri un pagalma bruģi. Mazliet mulsina tikai viena bilde, izrādās tāpēc, ka pielikusies "ar kājām gaisā". Uģa fotogrāfijām raksturīgs arī individuāls rakurss un spēja ieraudzīt unikāli tipisko Vecliepājas pagalmu šarmu.

Iegriežoties veikalā pēc lauku labumiem vai kāda jaunās rudens sezonas apģerba gabala, ir vērts aiz sieviešu apkaš un nakts veļas bodes pameklēt dzelteno istabu ar krāsainajiem pagalmu fragmentiem un palūkoties uz Liepāju no fotogrāfa skatu punkta.

Tikai jāatceras, ka vasaras sezona ir beigusies, un bodes veras ciet jau pulksten 20.00.