Mākslinieces Irinas Tīres jubilejas izstāde "Marianna" Aizputes novadpētniecības muzejā ir muzeja gada pēdējā izstāde un mākslinieces jubilejas gada viena no pēdējām izstādēm.

Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē tika atklāta 1.decembrī, izstādes atklāšanu papildināja Raimonda Gabaliņa grupas "Jazz for Five" priekšnesumi, kurā muzicē arī Marianna.

Personālizstādes "Marianna" fotogrāfiju galvenais tēls ir liepājniece vārdā Marianna, bet pasteļi tapuši gan Kleinu rīkotajos mākslas plenēros, gan strādājot individuāli. Daudzi no izstādes darbiem atrodas privātkolekcijās.

Marianna Liepājas Neredzīgo biedrībā palīdz neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem apgūt pīšanas prasmi. Viņa dzied džeza ansamblī "Džess pieciem" un "Gulbju dīķa bigbends", kā arī piedalās bardu un dzejnieku saietos un ansambļa "De maj" koncertos. Viņa ir mamma trim bērniem.

Fotogrāfijās Irina Tīre Mariannu atspoguļojusi dažādās dzīves situācijās – sadzīvē, mūzikā un darbā ar neredzīgiem cilvēkiem. Izstāde ir Irinas Tīres foto projekta rezultāts, kura ideja dzima aptuveni pirms gada, ar mērķi atklāt trauslas, skaistas, talantīgas un pašaizliedzīgas sievietes dažādās izpausmes.

Fotomāksliniece uzsver, ka šīs izstādes ideja radās negaidot. Džeza mūzikas koncertā, kur uzstājās ansamblis "Džezs pieciem", ievērojusi Mariannu, viņas tērpu, roku kustības. Pēc koncerta Marianna piekrita piedalīties Irinas Tīres fotoprojektā kā galvenā varone.

Fotostāstu māksliniece veidojusi kā veltījumu savai mammai – Elizabetei Tīrei – Liepājas mākslas vidusskolas Apģērbu modelēšanas un šūšanas nodaļas dibinātājai 1941.gadā un vadītājai 30 gadu garumā. Tāpēc ekspozīcijas vitrīnās redzami arī priekšmeti un fotogrāfijas, kas saistīti ar Elizabeti Tīri.

Šogad Irina Tīre atzīmē 80 gadu jubileju. Šim lielajam notikumam māksliniece veidojusi vairāku izstāžu ciklu. Izstāde "Marianna" ir viena no šī izstāžu cikla daļām.

Irina Tīre – foto māksliniece, grafiķe, dejotāja – dzimusi 1937.gada 29. oktobrī Liepājā. Kopš 1978.gada Liepājas Tautas fotostudijas dalībniece. Piešķirts Starptautiskās fotomākslas federācijas (FIAP) goda nosaukums AFIAP (foto māksliniece). 2007.gadā saņēmusi titulu "Gada liepājniece".

Izstāde Aizputes muzejā būs apskatāma līdz 2018. gada 21. janvārim. Savukārt Liepājā, kafejnīcā "Boulangerie" joprojām skatāma Irinas Tīres zīmēto portretu izstāde, bet šonedēļ Priekules kultūras namā paredzēta arī Irinas Tīres fotogrāfiju izstādes atklāšana.