Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) reģionālo viesizrāžu mērķprogrammas otrā konkursa rezultātā finansējumu 3250 eiro apmērā saņēmis Liepājas teātris, ziņo LETA.

Līdzekļi piešķirti, lai sarīkotu reģionālās viesizrādes no šī gada septembra līdz 2019.gada aprīlim. Daugavpils teātra viesizrāžu rīkošanai atvēlēti 2946 eiro, savukārt Ogres novada kultūras centra bērnu un jauniešu viesizrāžu organizēšanai – 2250 eiro.

VKKF lēmis novirzīt 1950 eiro biedrības "Party" laikmetīgās dejas viesizrādēm "Divotne", savukārt Rēzeknes teātris "Joriks" rudens viesizrāžu programmai tiks atvēlēti 1300 eiro.

10 000 eiro finansējumu saņēmis Zīmējumu teātris, liecina paziņojums VKKF mājaslapā. Zīmējumu teātri 2008.gadā dibinājis režisors un aktieris Varis Klausītājs, un tā izrādēm raksturīga unikāla īpatnēja forma, kas apvieno zīmēšanu uz skatuves, mūziku, deju un aktierspēli. Savas pastāvēšanas laikā teātris ieguvis "Spēlmaņu nakts 2012" balvu nominācijā "Gada izrāde bērniem un jauniešiem", kā arī vairākas starptautiskas godalgas.