Dailes teātrī, Rīgā, no 6. augusta līdz 8. augustam būs skatāmas divas Liepājas teātra izrādes – "Vārdiņš" un "Grieķi", aģentūru LETA informēja teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Dailes teātrī 6. augustā un 7. augustā pulksten 19 varēs noskatīties režisora Dž. Dž. Džilindžera iestudēto komēdiju "Vārdiņš". Lugas autori ir Matjē Delaports un Aleksandrs de Lapateljērs, pēc kuru scenārija 2012.gadā veidota arī filma "Le Prénom".

Iestudējuma aprakstā norādīts, ka Elizabetes un Pjēra rīkotajās vakariņās ierodas Elizabetes brālis Vincents, viņa draudzene Anna, kas ir bērniņa gaidībās, kā arī bērnības draugs Klods. Vakariņu gaitā rodas pārpratums pēc pārpratuma, kad pārējiem tiek paziņots gaidāmajam dēlam izvēlētais vārds. Lomas iestudējumā atveidos Signe Dancīte, Everita Pjata-Gertnere, Rolands Beķeris, Mārtiņš Kalita un Kaspars Kārkliņš.

Savukārt 8. augustā pulksten 19 interesenti varēs noskatīties režisora Elmāra Seņkova veidotās triloģijas noslēdzošā daļu – izrādi "Grieķi", kas nominēta četrām "Spēlmaņu nakts" balvām – tai skaitā kā gada izrāde. Iestudējums izrādīts vairākos festivālos. Gaidāms, ka oktobra beigās izrādi varēs noskatīties Žešovā, Polijā, rudens festivālā "The Festival of Masterpiece – Rzeszow Theater Meetings".

Borga norāda, ka Seņkovs ar izrādi "Grieķi" noslēdz triloģiju, taču to var skatīties arī tad, ja pirmās daļas nav redzētas. Teātra pārstāve klāsta, ka iestudējumus "Šekspīrs" un "Grimmi" saista asiņaina cīņa, karš, nāve un cilvēku noziedzība vienam pret otru. Savukārt triloģijas noslēdzošajā daļā, lai izskaidrotu to, kas notiek ar un ap mums, radošā komanda vērsusies pie grieķu mītiem.

Iestudējumā lomas atveidos Inese Kučinska, Edgars Ozoliņš, Agnese Jēkabsone, Rolands Beķeris, Everita Pjata-Gertnere, Anete Berķe, Kārlis Artejevs, Valts Skuja, Kārlis Ērglis, Madara Kalna, Kintija Stūre, Agnija Dreimane un Hugo Puriņš.