Liepājas teātris jaunajā, 107.sezonā skatītājiem piedāvās astoņus jauniestudējumus, ko iestudējuši septiņi režisori, kā arī Ziemassvētku un Teātra dienu koncertus, informē  LETA.

To šodien preses konferencē žurnālistiem sacīja teātra direktors Herberts Laukšteins.

Laukšteins norādīja, ka šajā sezonā Liepājas teātris būs padomājis par visām skatītāju grupām - bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. "Mūsu mērķis ir repertuāru veidot tā, lai tas būtu interesants pēc iespējas plašākam skatītāju lokam, tālab jau otro sezonu tēmējam uz visiem - gan tiem, kas jau gadiem ir lojāli Liepājas teātra apmeklētāji, gan tiem, kas kaut kā aizgājuši teātrim garām," bilda teātra direktors.

Liepājas teātra jaunā sezona tiks atklāta 13.septembrī ar muzikālu iestudējumu "Piafa", kas vēstīs par franču dziedātājas Edītes Piafas dzīvi laikā no 1935.gada līdz 1963.gadam. Iestudējumā skanēs desmit Piafas kompozīcijas, kurām aranžijas veidojis Kārlis Auzāns. "Caur šīm kompozīcijām skatītāji varēs iepazīt atsevišķus Piafas dzīves notikumus, jo nereti pieredzētais ir inspirējis dziesmu radīšanu. Tādējādi iestudējums būs gan biogrāfisks, gan muzikāls," pastāstīja režisore Laura Groza-Ķibere. Viņa norādīja, ka iestudējumā būs akcentētas trīs Piafas kaislības - vīrieši, apreibinošas vielas un mūzika, tomēr vulgaritātes nebūs.

Piafas lomā iejutīsies aktrise Agnese Jēkabsone, kuras vizuālā līdzība un vokālās dotības iedvesmojušas Grozu-Ķiberi izvēlēties tieši šādu materiālu. Režisore pastāstīja, ka izrādes pamatā ir 2008.gadā tapusī Pemas Džemsas luga ar tādu pašu nosaukumu. Viņa piebilda, ka par Piafu ir sarakstītas daudzas lugas, taču konkrētais materiāls Latvijas teātros vēl nav iestudēts. "Piafa" būs režisores Grozas-Ķiberes, kas līdz šim strādājusi Dailes teātrī, debija Liepājas teātrī.

Kā piebilda Laukšteins, dziesmas no izrādes tiks ierakstītas un izdotas kompaktdiskā un, iespējams, to izdosies paveikt līdz teātra sezonas atklāšanai.

11.oktobrī pirmizrādi piedzīvos režisora Valda Lūriņa muzikālā izrāde "Sprīdītis", kas veidota pēc Annas Brigaderes lugas motīviem, 15.novembrī - iestudējums "Sasodītais sarkanais mēness", kas būs Dž.Dž.Džilindžera interpretācija par Latvijā līdz šim neiestudēto Bertolda Brehta lugu "Bungas naktī", 6.decembrī režisors Ģirts Ēcis piedāvās skaļu, roķīgu un provocējošu mūziklu "Pavasara atmoda" ar Evitu Pjatu un Viktoru Elleru galvenajās lomās, bet no 24.janvāra teātra repertuārā būs izrāde "Pieci vakari", ko iestudējis Liepājas teātra aktieris Leons Leščinskis.

Toties 21.februārī gaidāma iestudējuma "Boing, boing" pirmizrāde, ko pēc Marka Kamoleti lugas motīviem iestudējis Armands Zvirbulis. "Kāds būs rezultāts, rādīs laiks. Patlaban ir tāda sajūta, ka esmu liela piedzīvojuma priekšā un process, kam eju cauri, ir vilinošs," sacīja Zvirbulis, kuram šī būs debija režijā.

Tāpat Liepājas teātris turpinās sadarbību ar Krievijas režisoru Konstantīnu Bogomolovu, kurš iepriekšējā sezonā veidojis izrādi "Stavangera (Pulp People)". 24.aprīlī skatītāji varēs iepazīties ar viņa jaunāko veikumu - pēc Ivana Turgeņeva lugas motīviem veidoto iestudējumu "Mēnesis uz laukiem". Savukārt 16.maijā gaidāms pēdējais jauniestudējums - izrādi "Lielais Getsbijs" piedāvās režisors Dž.Dž.Džilindžers.

Kā žurnālistiem pastāstīja teātra mārketinga direktore Jevgenija Skoraja, šoruden Liepājas teātris sniegs vairākas viesizrādes gan Rīgā, gan citur Latvijā - Ventspilī, Kuldīgā, Ogrē, Cēsīs, Valmierā un Slampē. Viņa piebilda, ka oktobrī un novembrī Rīgā skatāmajās viesizrādēs tiks rādītas iepriekšējās sezonas izrādes "Šikās kāzas", "Ragana", Hanana" un "Stavangera", jo skatītāji tās pieprasa. Toties izbraukums uz Valmieru, kas parasti noris pavasarī, šoreiz notiks rudenī, un no 25.oktobra līdz 27.oktobrim Valmierā būs skatāmi iestudējumi "Pelnrušķīte", "Ragana" un "Šikās kāzas". "Turklāt katru gadu mēs meklējam jaunas iespējas, slēdzam līgumus ar pašvaldībām. Šoruden mēģināsim veidot sadarbību arī ar Daugavpili un Rēzekni," sacīja Skoraja.