Tartu šajās dienās norisinājās Eiropas kultūras galvaspilsētu (EKG) pieredzes apmaiņas seminārs, kura ietvaros otrās pieteikuma grāmatas izstrādes procesa pieredzē dalījās arī Liepājas Eiropas kultūras galvaspilsētas komandas pārstāvji, teikts Liepājas domes feisbuka lapā.

Semināru rīkoja Tartu 2024 komanda, tajā piedalījās arī pārējās divas kandidātpilsētas no Latvijas – Valmieras un Daugavpils komandas, kā arī jau bijušo un nākošo Eiropas kultūras galvaspilsētu projektu pārstāvji – Turku 2011, Tallina 2011, Oulu 2026, Tampere 2026 u.c.

Seminārā īpaša uzmanība tika veltīta otrā pieteikuma veidošanas aspektiem, tajā skaitā arī pieteikuma satura veidošanas procesam, ietekmei uz pilsētas attīstību, komandas darbam, aizstāvēšanas posmam.

Īpaši vērtīgas atziņas izteica arī pilsētu pārstāvji, kuri piedalījās otrajā atlases kārtā, bet netika  apstiprinātas kā EKG – Tampere 2026 un Narva 2024, daloties ar pieredzes stāstiem par aktivitātēm, kas tiek īstenotas, neskatoties uz to, ka pilsēta nav ieguvusi titulu.

Ar prezentāciju par Liepājas gatavošanās procesu uzstājās arī mūsu pilsētas Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 pieteikuma gatavošanas projekta vadītāja Inta Šoriņa, kura sniedza semināra dalībniekiem ieskatu Liepājas stāstā.