Jānis Dreiblats, kas draugiem un kolēģiem vienmēr bijis Jēnis, nospēlējis daudz lomu teātrī. Pirmā loma Liepājas teātrī bija ministrs-administrators režisora Andreja Miglas iestudējumā "Parastais brīnums" (1963. gadā). Lūdzot nosaukt mīļākās lomas, aktieris min tādas kā Uģis (Raiņa "Indulis un Ārija", 1965), Edgars (F. Dirrenmata "Spēlēsim Strindbergu, 1982), kas, lai arī nākusi ar mokām un grūtībām, taču nesusi labu rezultātu un pavērsienu radošajā biogrāfijā, kā arī Polonijs (V. Šekspīra "Hamlets", 1984).

Runājot par saviem režisoriem, aktieris min Oļģerta Krodera vārdu, uzsverot, "ja kaut ko esmu sasniedzis un sapratis, tad ar viņa starpniecību". Dreiblats spēlējis tādos O. Krodera iestudējumos kā "Hamlets", "Anna Karēņina", "Marija Stjuarte", "Trīs māsas" u.c.

Komiskas situācijas saistās ar Bulfineka lomu J. Beneša lugā "Zaļā pļava" (1968.), kas bija pirmā izrāde, kurā aktierim bijis jādzied. Jēnim trīcējušas gan rokas, gan kājas un vienīgo reizi arī eksemplārs mests pa gaisu, skaļi izsaucoties "Dziediet paši!". Taču par laimi izrādē piedalījusies arī Dreiblata kundze Ilga, kas mājusi ar galvu, ja ticis paņemts īstais tonis.


Lai varētu uziet uz skatuves, tika iedotas arī nervu zāles, bet, rokas tā trīcējušas, ka tabletes izkritušas, un tās apēdis suns, kuram arī iestudējumā bija jābūt uz skatuves.

Neskatoties uz pirmās reizes satraukumiem, dziedāšanai Dreiblata dzīvē bijusi liela nozīme. Kopā ar desmit kungiem no Liepājas teātra sagatavotas vairākas programmas, piemēram, "Un atkal zilā vakarā", "Desmit kungi no Liepājas teātra" u. c. Koncerti sniegti gan visā Latvijā, gan kopā apceļotas Amerikas Savienotās Valstis.

Pēdējos gados Jānis Dreiblats uz skatuves redzēts tādos iestudējumos kā "Beigta balle", "Ceplis", "Trīs draugi". "Vecās dāmas vizīte", "Indulis un Ārija".

Bijušas lomas arī televīzijā: Nārbuļu saimnieks seriālā "Likteņa līdumnieki" (režisore V. Lejiņa), žurnālists seriālā "Rīgas gambīts" (režisore A. Zvirbulis), 2002, tāpat epizodiskas lomas kinofilmās.

Jānis Dreiblats dzimis 1940. gada 12. februārī Rites pagastā, kur viņa tēvs bija mežzinis. 1941. gada 14. jūnijā Dreiblatus izsūtīja. Pēc atgriešanās no izsūtījuma mācījies Priekuļu lauksaimniecības tehnikumā, kuru pabeidza 1958. gadā.

No 1959. līdz 1963. gadam Jānis Dreiblats studēja J. Vītola Latvijas valsts konservatorijā, Teātra fakultātē. Sākot ar 1963. gadu, strādāja Liepājas teātrī, kas ir bijusi vienīgā viņa darbavieta. No 1991. līdz 1997. gadam bija Liepājas teātra direktors, no 1997. gada – Teātra fonda priekšsēdētājs.

2019. gada 23. novembrī Dreiblats saņēma "Spēlmaņu nakts" ikgadējo balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā. 2018. gadā uzņemts Latvijas Teātra Zelta fonda, kurā uzņem skatuves māksliniekus, kuri devuši īpašu ieguldījumu teātra nozarē. 2010. gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.


Aizputes TV sižets par Jāni Dreiblatu