Novembra sākumā Liepājā viesojās filmēšanas grupa producenta Lūkasa Maira Marcinkeviča vadībā, lai kopā ar leģendārajiem Liepājas teātra muzikālo izrāžu premjeriem Gunāru Borgu un Ilgu Martinsoni, kā arī aktieri Jāni Dreiblatu, baletmeistari Inesi Čaču, bijušo Liepājas teātra muzikālās daļas vadītāju Valdi Aivaru uzņemtu kadrus topošajai dokumentālajai filmai "Operetes sargs".


Filmēšana notika gan teātra Šampanieša zālē, gan Liepājas muzejā, kas filmas veidotājiem arī sniedzis iespēju izmantot muzeja krājumos esošo fotomateriālu par Liepājas teātra muzikālajām izrādēm. Ar filmas veidotājiem un māksliniekiem tikās arī Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.


Kā stāsta producents, filma iecerēta kā mākslinieciski izklaidējošs, izglītojošs un dokumentāls stāsts par opereti kādreiz un tagad. Tā būs veltījums reizē gan Operetes teātra dibināšanai Rīgai pirms 75 gadiem, gan tā slēgšanai pirms 25 gadiem, bet galvenokārt – lai godinātu un izceltu no aizmirstības tā kādreizējos māksliniekus.


Filmas uzņemšana sākās jau pērn, kad septembra sākumā Marcinkevičs bija pulcinājis kopā bijušos Operetes teātra māksliniekus, un kāda daļa no šī sarīkojuma būs atspoguļota arī topošajā filmā. Viena no filmas varonēm ir arī kādreizējā liepājniece, aktrises Mirdzas Mālkalnes meita Indra Kiršteine (tagad Lintiņa-Lučka), kura portālam lsm.lv teikusi: "Operetes slēgšana daudzus darbiniekus 1995. gadā skāra daudz smagāk nekā šī brīža pandēmija, jo – ja šobrīd pastāv pabalstu iespēja, tad toreiz daudzi palika vienkārši uz ielas bez jebkāda atbalsta".


Šogad filmas "Operetes sargs" veidotāji pievērsušies operešu un muzikālo izrāžu vēsturei arī citos Latvijas teātros.


Filmas pirmizrāde plānota nākamā gada rudenī.


Pirms dažiem gadiem Lūkass Mairis Marcinkēvičs bija producents arī dokumentālajai filmai "Piedzimt kopā ar Latviju", kas stāsta par Latvijas simtgadniekiem – valsts vienaudžiem. Vienas no filmas varonēm – skolotājas Lidijas Burčakas – dzīve bijusi saistīta arī ar Liepāju, tāpēc filmēšana notika arī Liepājā.


Top dokumentāla filma "Operetes sargs" (2019)