Ceturtdien, 15. augustā, Būvvaldes pieņemšanas komisija ekspluatācijā pieņēma divu telpu grupu M. Ķempes ielā 11, kur tagad atradīsies bibliotēkas „Libris” lasītava un abonements.

Iepriekš vairākus gadus neizmantotās telpas daudzdzīvokļu mājas pirmajā stāvā ir iegādātas pašvaldības īpašumā un rekontruētas tā, ka tagad agrākā veikala telpas ir pievienotas bibliotēkai, ir izmainīta bibliotēkas ieeja un nodrošināti ērti darba apstākļi gan bibliotēkas apmeklētājiem, gan darbiniekiem.

„Ļoti liels prieks, ka Liepājā secīgi viena pēc otras tiek sakārtotas kultūras iestādes, tostarp, bibliotēkas. Jau šobrīd bibliotēku apmeklē vidēji simts cilvēku dienā un tas apliecina, ka šī bibliotēka Ezerkrasta iedzīvotājiem ir svarīga.

Nekavējoties remontdarbi ir jāturpina, jo šobrīd ir modernizēts ēkas pirmais stāvs, līdz apkures sezonai ir jāsakārto arī otrais stāvs,” skaidroja Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde.

Turpmāk ieeja bibliotēkā būs nevis no pagalma puses, bet no M. Ķempes ielas. Bibliotēka izvietota divos stāvos. Pirmajā stāvā – lasītavā un abonementā – ir nodrošināta moderno tehnoloģiju izmantošana, pieeja grāmatu plauktiem, kas iegādāti un uzstādīti no jauna, izbūvēta tualete, saimnieciskās telpas. Pie ieejas ārpusē ir izbūvēta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām piemērota uzbrauktuve, iekārtota jauna centralizētās apsildīšanas sistēma nomainīt kanalizācijas, ūdensvada lietus notekūdeņu stāvvadi.

Darbus no šā gada aprīļa veica SIA firma „UPTK”, projektēšanas un būvniecības kopējās izmaksas ir Ls 66 000.

Paveiktais ir bibliotēkas”Libris” telpu rekonstrukcijas pirmā kārta. Pašvaldība plānojusi atjaunot arī otrā stāvā izvietotās bibliotēkas telpas. Nepieciešams arī ieejas fasādes remonts un citi darbi. Pašreiz ir uzsākta veicamo darbu apjoma izmaksu izvērtēšana.

Ik dienu bibliotēku apmeklē aptuveni 100 lasītāju, kas dzīvo ne tikai M. Ķempes ielas mikrorajonā, bet uz bibliotēku brauc arī grāmatu mīļotāji no citiem Liepājas rajoniem.