Starptautiskajā Pianisma zvaigžņu festivālā, kas nākamgad martā svinēs 20 gadu jubileju, spēlēs 11 gadu vecais brīnumbērns Umi Gareta no ASV.

To aģentūrai BNS pavēstīja Liepājas simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Biļetes uz festivālu var nopirkt no piektdienas, 2.decembra.

Festivāla jubileja iecerēta ar vērienu. "Savu sniegumu rādīs pianisti no iepriekšējiem festivāla gadiem – francūziete Brižita Anžerera, lietuvietis Petrs Geņušs, Krievijas pārstāvis Antons Ļahovskis un daudzi citi jau publikas iemīļoti mākslinieki. Pirmo reizi Latvijā dzirdēsim mazo brīnumbērnu – 11 gadu veco Umi Garetu no ASV, lielisko Keti Krīru no Luksemburgas un vēl citus pianistus," pastāstīja Liepājas simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Solo koncertus Liepājā sniegs klavieru duets no Baltkrievijas – Natālija Kotova un Valērijs Borovikovs, Šopēna mūzikas meistars Pjetro de Maria no Itālijas, arī spožā poliete Beata Biliņska.

Festivālā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos komponista Riharda Dubras rakstītais Liepājas koncerts Nr.3, kā arī pirmo reizi ārpus Polijas skanēs pasaulē pazīstamā poļu komponista Voiceha Kilara Otrais klavierkoncerts.

Šoreiz īpašs pārsteigums tiek gatavots festivāla džeza koncerta mīļotājiem.

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties visās "Biļešu paradīzes" kasēs.

Festivāls 2012.gadā notiks no 9. līdz 18.martam Liepājā.