Kā portālu irliepaja.lv informēja Liepājas teātra mākslinieciskais vadītājs Herberts Laukšteins, teātris nepārcels uz citu laiku no 9. novembra līdz 6. decembrim nenotikušās izrādes, kuras nācās atcelt pēc atkārtotas ārkārtējās situācijas izsludināšanas Latvijā.


Teātris plāno atmaksāt skatītājiem naudu par iegādātajām biļetēm. Kā skaidroja Laukšteins, šāds lēmums pieņemts pēc pavasarī iegūtās “ļoti sliktās pieredzes”, kad teātris ārkārtējās situācijas dēļ nenotikušās izrādes pārcēla uz vēlāku laiku, taču pandēmijas otrais vilnis atkal neļāva parādu skatītājiem pilnībā atdot.


Pēc Laukšteina sacītā, tas ir bijis Kultūras ministrijas ierosinājums šajā reizē atmaksāt naudu par iegādātajām biļetēm, turklāt ministrija apsolījusi šos zaudējumus kompensēt ne tikai valsts teātriem, bet arī pašvaldībām piederošajiem, tajā skaitā Liepājas teātrim.


"Tiesa, pagaidām vēl nav radīts mehānisms, tieši kā tas notiks, un ministrijas lēmums arī jāapstiprina Ministru kabineta sēdē," skaidroja teātra vadītājs.


Tiklīdz viss būs skaidrs, teātris informēs skatītājus. Šobrīd esot salikta arī provizoriska izrāžu afiša janvārim un februārim, iekļaujot arī izrādes, kuras skatītāji nevarēja noskatīties novembrī un kuras bija paredzētas decembrī, taču tās nebūs pārceltas izrādes, un biļetes uz tām jāpērk no jauna.


Ziemassvētku koncerts pārcelts par gadu uz priekšu.