Kā portālu irliepaja.lv informēja Ieva Dzintare, SIA "Liepaja music" sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste, kultūrjomu izgaismojošās iniciatīvas "Kultūru VAIG?!?" ietvaros iznākusi otra sarunu epizode kopā ar mūziķi, ģitāristu, mūzikas ierakstu un pasākumu producentu, vienu no nesen dibinātās "Pašnodarbināto mūziķu biedrības" iniciatoriem, leģendāro grupu "Opus" un "Remix" dalībnieku, cilvēku ar plaša mēroga zināšanām mūzikas privātā sektora industrijas jomā – Aivaru Hermani.


Saruna norisinājās mūziķa dzimtajā pilsētā Liepājā, kur ļaujoties sarunu biedru – organizācijas "Liepaja Music" pārstāvju un Hugo Puriņa rosinātajiem jautājumiem, Aivars Hermanis sarunā iezīmē gan savas personīgās pārdomas par pandēmijas atstātajām sekām uz kultūras centieniem funkcionēt, gan dalās sajūtās un viedoklī par jomas kontekstā valstī notiekošo.


Sarunas laikā Aivars Hermanis iezīmē, ka viena no galvenajām problēmām un iemesliem kāpēc ārkārtas situācijas laikā radošo jomu pārstāvji jūtas nedroši un ir spiesti cīnīties par šķietami pašsaprotamām lietām ir acīmredzamais apstāklis, ka lielākajam vairumam sabiedrības, tostarp likumvaru pieņēmējiem, vienkārši nav priekšstata kā industrija funkcionē, kas lielā mērā ir pašu – privātā sektora mākslinieku un producentu iesakņota maniere par sevi plašākā mērogā nerunāt.


"Īstenībā, nekāda cita jēga valsts pastāvēšanai un vispār cilvēka pastāvēšanai nav, kā kultūra plašā nozīmē. Jo citādi mēs esam dzīvnieki, tādi paši kā jebkuri citi," uzsver mūziķis "Kultūru VAIG?!?" sarunu noslēdzot.


Iniciatīvas "Kultūru VAIG?!?" mērķis ir radošā, izglītojošā un nedaudz pašironiskā veidā iezīmēt kultūrjomas pārstāvju jaunos ikdienas izaicinājumus un centienus pašrealizācijai aizvien spēkā esošo – ierobežojošo apstākļu ietvaros. Līdz šim klajā nākusi pirmā sarunu epizode kopā ar mūziķi Ralfu Eilandu, kā arī karikatūru mākslinieka Gata Šļūkas pecīzi formulētā karikatūra.


Iniciatīvas "Kultūru VAIG?!?" realizāciju atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde.


Lai sekotu iniciatīvas "Kultūru VAIG?!?" turpmākām aktualitātēm, informāciju var meklēt organizācijas "Liepaja Music" Facebook un Instagram saturā, un YouTube kanālā.