Karikatūru mākslinieks Gatis Šļūka radījis otru kultūrjomu atbalstošajai kampaņai "Kultūru VAIG?!?" veltītu karikatūru, ironiskā veidā atspoguļojot sabiedriskās ēdināšanas un kultūras jomā saskatāmos nevienlīdzīgos pulcēšanās ierobežojumus.


Balstoties "Covid-19" izstrādātajos un noteiktajos ierobežojumos, nesamērība vērojama cilvēku pulcēšanās ietvaros, kuri paredz, ka kafejnīcās un restorānos pie viena galdiņa iekštelpās var sēdēt 8 cilvēki, savukārt āra telpās cilvēku skaita ierobežojums vairs netiek noteikts. Turpretī kultūras pasākumu norišu vietās aizvien tiek pieprasīta ne mazāka kā metra distance, vai aizsargbarjera starp katrām divām fiksētu, personalizētu sēdvietu grupām, divi apmeklētāji var sēdēt blakus, ja nav no vienas mājsaimniecības, taču līdz četriem apmeklētājiem var sēdēt blakus tikai tad, ja ir no vienas mājsaimniecības.


Mākslinieka karikatūrā šī acīmredzamā nesamērība tiek risināta asprātīgā veidā, attēlojot kādu kultūras norisi un dialogu starp kārtībsargiem un pasākuma apmeklētājiem, kuri jautā "Bet, ja pa vidu noliekam galdiņu ar ēdienu, tad var?".


Tāpat arī kultūras jomu pārstāvošie speciālisti un profesionāļi, regulāri sekojot līdzi ierobežojumos veiktajām izmaiņām un pamanot acīmredzamās pretrunas dažādu lēmējvaru izplatītajā informācijā un noteikumos, pēdējā laikā aizvien biežāk uzdod sev jautājumu, vai tiešām nepieciešama kultūras pasākumu pārdefinēšana uz ēdināšanas pakalpojuma formātu, lai vienkārši rastu iespēju normālai jomas funkcionēšanas iespējamībai? Un kāpēc, spriežot pēc aizvien šķietami nesamērīgajiem noteikumiem, kuri tiek attiecināti uz nozari kopumā, pie vienas reālās "Covid-19" pandēmijas konteksta vienai nozarei noteikumi ir vieni, taču citai – pavisam citi?


Iepriekšējā mākslinieka Gata Šļūkas radītā karikatūra iniciatīvas "Kultūru VAIG?!?" ietvaros  atspoguļoja mūziķu centienus ieņemt gluži vai jaunu kiberformu, kura radusies un vērienīgi izvērsusies "Covid-19" pandēmijas ietvaros. Karikatūra aplūkojama organizācijas "Liepaja Music" sociālajos kontos.


"Kultūru VAIG?!?" mērķis ir radošā, izglītojošā, nedaudz pašironiskā veidā iezīmēt kultūras jomas ikdienas izaicinājumus un centienus pašrealizācijai ierobežojošo apstākļu ietvaros. Iniciatīvas darbības tiek izvērstas organizācijas "Liepaja Music" sociālajos kontos Facebook un Instagram, kā arī YouTube kanālā.


Iniciatīvas "Kultūru VAIG?!?" realizāciju atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde.