Papildināts. Liepājas Mākslas, mūzikas un dizaina vidusskolas kolektīvs "Melngaiļskolas bigbends" ar Zelta diplomu un čempiona titulu atgriezies no Šveices.

Melngaiļskolas bigbends un tā vadītājs Janis Ivuskans konkursā "Welt Jugendmusik Festival Zurich" izcīnījuši Zelta diplomu un "pasaules čempionu" titulu, informē skolas projektu vadītāja Irita Kalēja.

121 kolektīva vidū iegūts visaugstākais – 98,25 – punktu skaits no 100 iespējamiem.

Kopumā konkursā piedalījās 121 kolektīvs dažādās grupās – tajā skaitā bigbendi, pūtēju orķestri, parādes mūzikas pārstāvji, šovu grupas un citi. Saspēle, intonācija un stila izpratne – tie ir kritēriji, kuros tika saņemti maksimālie iespējamie punkti. Vairāki žūrijas locekļi atzinīgi novērtēja atraktīvo bigbenda vadītāju Jāni Ivuškānu. Viņš saņēma titulu "dejojošais diriģents" (dancing conductor).

Melngaiļskolas bigbends bija vienīgais festivāla dalībnieks no Latvijas. Kopumā konkursā piedalījās muzikālie kolektīvi no Šveices, Vācijas, Igaunijas, Ungārijas, Horvātijas, Japānas, Nīderlandes un Somijas.

"Izskatot žūrijas vērtēšanas lapas, tajās īpaši bija akcentēti Melngaiļskolas bigbenda bonusi – izcilais Katrīnas Kabiņeckas vokāls, lieliskais saksofonista Edgara Jāņa Kārkliņa sniegums, laba līmeņa sitaminstrumentālistu Andra Žabra, Rūdolfa Kolerta un Martas Keidānes darbs. Bigbenda uzstāšanos kopumā žūrija nodēvēja par ekselentu priekšnesumu," ar iespaidiem dalās bigbenda vadītājs Jānis Ivuškāns.

Konkursā Melngaiļskolas bigbends atskaņoja 20 minūšu programmu, kurā bija iekļauti trīs dažādu stilu skaņdarbi: Džordžs Gēršvins "Strike Up the Band"; Ritvars Garoza „Without the Present" (R.Garoza ir ne tikai LMMDV skolotājs, bet arī viens no labākajiem latviešu bigbendu mūzikas komponistiem); Džons Lenons "Norwegian Wood" Nikolas Uri aranžijā; Bobs Mintzers "Good News".

Konkursā Melngaiļskolas bigbends startēja bigbendu grupā, kurā bija dalībnieki arī no Šveices, Ungārijas un Holandes.

Konkursa žūrijas sastāvā bija Vācijas "SWR bigbenda" pianists Klauss Vagenleiters, Šveices komponists, flīgelhornists, "Bigmatt" bigbenda vadītājs Mats Stampfli, vācu džeza pianists, komponists, aranžētājs, bigbenda un džeza orķestra vadītâjs Tilo Volfs un Šveices Radio bigbenda saksofoniste Korinne Vindlere.

Braucienu atbalstītāja SIA "CTB", VKKF un Liepājas Kultūras pārvalde.