"Tā ir manas darbnīcas siena. Tur kādreiz laikam esot bijis piena veikals, un uz sienas bija palikušas stiprinajuma pēdas, iespējams bijusi veikala reklāma vai kas līdzīgs. Tad tā ideja arī ienāca galvā," portālam irliepaja.lv pastāstīja mākslinieks Mārtiņš Krūmiņš.

Mākslinieks nupat "Jaunliepājas vecpilsētā", kā pats saka, atklājis "Vienas fotogrāfijas galeriju" – pie nama fasādes Tirgus ielā 18, kur atrodas arī paša darbnīca, tagad acis priecē romantisks digitālās drukas fotoattēls. Darba nosaukums – "Pagalms", un tas tiešām ir skats uz tā paša nama pagalmu.


Darbs ar nosaukumu "Pagalms". Foto no Facebook.com.


"Fotoattēls tapis monokļa tehnikā, ko savulaik bija iecienījis aktu fotogrāfs Jānis Gleizds," pastāsta mākslinieks. "Šādus attēlus uzņem ar speciālu, vienkāršotu objektīvu, kuram ir tikai viena lēca. Tas taisa mīkstu, dūmakainu zīmējumu."

"Projekts "Vienas fotogrāfijas galerija" ir iecerēts kā starptautiska fotomākslas darbu skate. Tas tiek veidots kā nelielu personālizstāžu cikls, kurā ar vienu lielformāta fotogrāfiju piedalās dažādi mākslinieki, iespējams vienlaicīgi vairākās pilsētās un valstīs," stāsta Mārtiņš Krūmiņš.


Izstādes iekārtošanas procesā. Foto no Facebook.com.


Pagaidām gan viņš ar savu personālizstādi ir vienīgais, un to izdevies realizēt ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Darbs būs apskatām ilgi, mākslinieks sola, ka vismaz pusgadu – "kamēr nenomainīšu".