Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņi Pēteris Caune un Dāvis Matīss Leišavnieks, piedaloties starptautiskā atlases konkursā, izcīnīja iespēju laika posmā no 6. līdz 18. septembrim nokļūt "Internacionālā jauniešu orķestra Darmštatē 2023" pamatsastāvā un sniegt koncertus Vācijā un Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), portālu informēja MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

"LMMDV pedagogs Reinis Lapa jau vasaras sākumā mūs uzrunāja, lai iedrošinātu aizpildīt pieteikuma anketas internacionālajam jauniešu orķestrim Darmštatē.  Pieteikumā bija jāsniedz detalizēta informācija par sevi, prasmēm un pieredzi. Izturot sīvu konkurenci, mums bija iespēja spēlēt Vācijas, Amerikas Savienotās Valsts un Eiropas himnu, kā arī vietējo Darmštates komponistu skaņdarbus," ar pieredzi dalās Pēteris Caune.  

Dāvis orķestrī spēlēja bastrombonu, kas ir salīdzinoši rets instruments, savukārt Pēteris spēlēja vijoli.

"Darmštates orķestrī muzicēja 36 jaunieši no Vācijas, ASV, Ungārijas, Šveices, Nīderlandes, Norvēģijas, Lielbritānijas un Spānijas. Mēs bijām vienīgie no Latvijas, kas izcīnīja šo iespēju. Tik lielā pasākumā mums bija iespēja piedalīties pirmo reizi, un par to esam ļoti gandarīti, tāpēc vēlos izteikt pateicību skolotājam Reinim un skolas vadībai par iedrošinājumu un atbalstu," papildina Dāvis Matīss Leišavnieks.

Turklāt jauniešiem bija patīkami uzzināt, cik kvalitatīvas un augsta līmeņa zināšanas ir iedevuši LMMDV pedagogi, jo ne mirkli nav bijusi sajūta, ka kaut ko nesaprastu vai nemācētu. Gluži pretēji jaunieši jutās komfortabli un ļoti labi sagatavoti šāda mēroga pasākumam.


Dzīvošana Vācijā un ASV tika nodrošināta vietējās ģimenēs, un audzēkņi atzīst, ka uzņemšanas bija ļoti viesmīlīga un draudzīga, bijis interesanti vērot vietējo ģimeņu tradīcijas un piedalīties kopīgās aktivitātēs.

"Šādi starptautiski braucieni dod milzīgu motivāciju un enerģiju jaunā mācību gada sākumā, lai turpinātu iesākto mūzikas ceļu", noslēgumā piebilst Pēteris un Dāvis.

Par dalību orķestrī jaunieši saņēma Sanantonio mēra Rona Nīrenberga (Ron Nirenberg) apliecinājumu.