Pirmdien, 21. martā, koncertzāles "Lielais dzintars" 2. stāva galerijā no pulksten 19.30 norisināsies mūzikas pasākums "Jam Session". Šoreiz pasākuma īpašais viesis būs bundzinieks, perkusionists un komponists Kaspars Kurdeko, informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Kaspars Kurdeko studējis Amsterdamas Mūzikas konservatorijas Džeza nodaļā. Manhetenas mūzikas skolā Ņujorkā apguvis sitamo instrumentu spēli un kompozīciju, studējot pie tādiem džeza mūzikas lietpratējiem kā Džons Railijs, Henrijs Kouls, Deivs Lībmans, Ari Honigs, Teo Blekmans un Deivs Duglass.

Viņa dibinātais džeza kvartets "DekoMotion" atzīts par labāko ansambli starptautiskajā konkursā "Keep an Eye Jazz Award 2010", Nīderlandē, savukārt pats mūziķis tajā ieguvis labākā izpildītāja balvu.

Kaspars Kurdeko aktīvi darbojas dažādos starptautiskos un pašmāju projektos, to vidū Baltijas valstu džeza mūziķu grupa "Tree Stones" un trio "KlusiKlusi"; uzstājies festivālos un koncertos Latvijā, Dienvidkorejā, Francijā, Vācijā, Portugālē un citviet.

Ņujorkas radoši piesātinātajā vidē pavadītais laiks ir veidojis mūziķa rokrakstu, kurā nolasāma dažādu mūzikas un mākslas stilu ietekme. Bundzinieku raksturo jūtīga saspēle ansamblī un enerģiski virmojoša, patiesa un jēgpilna muzikālā mijiedarbība.

Kaspars Kurdeko komponējis mūziku kinofilmai "Kriminālās ekselences fonds", modernās dejas izrādei "Divotne" ar Rūtas Pūces un Annas Novikovas horeogrāfiju un laikmetīgā baleta viencēlienam "Tikko" Elzas Leimanes horeogrāfijā. Etno ārtroka grupas "Bur Mani" albuma "Tālu Tālu" mūziķis un kompozīciju autors.

"Jam Session" mūzikas vakara koncepts veidots kā džeza mūzikas, improvizācijas pasākums brīvā, nepiespiestā atmosfērā. Pirmajā daļā uzstāsies uzaicinātais viesmākslinieks kopā ar Ati Andersonu (taustiņi) un Tomu Poišu (kontrabass), izpildot oriģinālkompozīcijas vai populāro džeza mūziku oriģinālā aranžējumā.

Otrajā daļā pievienosies LMMDV Populārās un džeza mūzikas nodaļas audzēkņi, izpildot brīvās improvizācijas. Muzikālo vakaru apmeklētājiem "Jam Session" laikā ir iespēja labāk iepazīt džeza mūziku, izglītoties šajā jomā un iepazīt Latvijā un Eiropā pazīstamus māksliniekus.

Pasākuma apmeklēšanas nosacījumi:
Pasākumu iespējams apmeklēt personām, kuras var uzrādīt sadarbspējīgu "Covid-19" vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda arī personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte).

Norises vieta: Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars", 2. stāva galerija.
Norises ilgums: aptuveni 2 stundas.
Ieeja pasākumā bez maksas.

Muzikālo pasākumu "Jam Session" organizē Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola sadarbībā ar biedrību "Kurzemes radošās industrijas attīstības centru", atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde un koncertzāle "Lielais dzintars".
Papildu informācija: https://www.facebook.com/jamsessionliepaja