Arī šogad, par spīti pandēmijai, divas dienas, ceturtdien, 7.oktobrī, un piektdien, 8. oktobrī, Ventspils Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā notiks radošās rakstīšanas nodarbības, kas pulcēs dalībniekus no Eiropas, informē Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve Gunita Lagzdiņa-Skroderēna.
 
Pasākuma programmā lekcijas, semināri un diskusijas par radošo rakstīšanu, literatūru un tulkošanu. Šā gada lektori būs Liepājas Universitātes pētnieces Linda Zulmane un Sigita Ignatjeva, dzejnieks, rakstnieks Andris Akmentiņš, kuri pārstāv Latviju, lietuviešu tulkotāji Laurīns Katkus un Laura Ļubinavičūte, kā arī dzejnieks no Somijas Susinukke Kosola (īstajā vārdā Daniils Kozlovs) un dzejnieks, atdzejotājs no Lielbritānijas Rīss Trimbls.

Pasākuma dalībnieki tiks iepazīstināti ar tulkošanas knifiem (tostarp – kā defektu padarīt par efektu), dzejas radīšanas aizkulisēm un radošās rakstīšanas metodēm.

Izbraukuma sesijā kopā ar Rakstnieku mājas rezidentiem no Eiropas kā ik gadu piedalīsies arī Liepājas Universitātes Rakstniecības programmas 2.kursa audzēkņi un Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāvji. Pasākumu atbalsta Liepājas Universitāte, Piejūras pilsētu literārā akadēmija, nodibinājums "VIA Cultura", Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā un Ventspils Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja.