Šī gada janvārī Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā sagaidīti 44 bērni, kas ir par desmit mazuļiem vairāk nekā pērn, vienlaikus sasniedzot pēdējās piecgades janvāra rekordu, aģentūru LETA informēja SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca" sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Rudzroga.

Janvārī Ventspils slimnīcā dzimušas 23 meitenes un 21 zēns. Ventspils slimnīcu kā vietu, kur piedzīvot pirmo tikšanos ar savu bērniņu, pēdējā mēneša laikā izvēlējušies vecāki no Ventspils, Liepājas un Rīgas, kā arī Ventspils, Talsu, Tukuma, Dienvidkurzemes, Kuldīgas, Saldus un Ogres novadiem.

Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā 2022.gads iesākās ar nozīmīgām pārmaiņām – tika atklātas paplašinātās dzemdību zāles, vienlaikus pilnveidojot aprīkojumu un dzemdību zāļu noformējumu.

Pagājušā gada nogalē Ventspils slimnīcas Ginekoloģijas un Dzemdību nodaļā darbu sācis tās jaunais vadītājs Sergejs Tarasovs.

Ventspilī iespējamas gan tradicionālās, gan ūdens dzemdības kvalificētu ārstu un pieredzējušu, gādīgu vecmāšu aprūpē, mājīgā vidē ar mūsdienīgu aprīkojumu. Vecāka vecmāte Baiba Mincenberga norāda, ka pēdējā laikā māmiņas atkal arvien biežāk izvēlas ūdens dzemdības.

Ģimenēm, kurās aug vismaz divas atvases, nākamo bērniņu slimnīca piedāvā sagaidīt paaugstināta komforta palātā bez maksas.

Šogad ieviesta jauna tradīcija – sveicot katru Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā dzimušo bērnu, māmiņai tiek pasniegta mazulīša pirmo mīļlietiņu kārbiņa – "Esi mīļi gaidīts Ventspilī"! Kastītē ievietota kartīte ar mazulīša vārdu, dzimšanas datiem, svaru, garumu un vecmātes vārdu, kā arī pensionāru biedrības "Ventspils liedags" čaklo rokdarbnieču darināti zābaciņi, tā simboliski nododot sirdssiltumu no paaudzes paaudzē.