No 7.septembra līdz 2.oktobrim Ventspils Galvenajā bibliotēkā,  Akmeņu iela 2 skatām izstāde"Māksla un dzeja" , kurā piedalās Liepājas dzejnieki un biedrības "Mākslas kolēģi" dalībnieki.  Sestdien, 18.septembrī, izstādes ietvaros liepājnieki tikās ar Ventspils dzejas un mākslas cienītājiem, portālu irliepaja.lv informēja biedrības valdes priekšsēdētāja Ilze Eniņa.


Liepājas mākslinieki no  biedrības "Mākslas kolēģi" ar lielu atsaucību un aizrautību ir uzsākuši neparastu sadarbību ar pilsētas populārākajiem literātiem. Šogad šo kopdarbu liepājnieki ar prieku rādīs ventspilniekiem Dzejas dienu izskaņā.


Jau kopš 2019.gada Liepājas mākslinieku biedrība "Mākslas kolēģi"  ir uzsākuši kopīgu radošu sadarbību ar grupu Liepājas dzejniekiem.


Ja  sākumā  mākslinieki gleznoja un piemeklēja savas gleznas uzdāvinātajiem dzejnieku dzejoļiem, tad 2020.gada kopizstādē dzejnieki rakstīja dzeju, iedvesmojoties  no izvēlētajām mākslinieku gleznām.


Dzejas dienu kopizstādē piedalās Liepājas 15 mākslinieki: , Ilze Eniņa, Ilze Akselrode, Ilze Karlsone, Andris Millers, Pauls Spridzāns, Dainis Bērziņš, Irina Tīre, Laine Kinstlere, Brigita Pomerante, Liene Eltermane, Ilze Pāvelsone, Renārs Šliseris, Jānis Judins, Vilnis Bulavs un Adrians Pese, ar 44 gleznām.


Tikšanās reizē dzeju lasīja Liepājas kristīgās dzejas pārstāvji, dzejnieki un prozaiķi no Piejūras pilsētu Literārās akadēmijas, ,,Helikons" pārstāvji un citi.


Dzejdarus kopā sauca un dzejoļus apkopoja Gundega Rezevska. Savus dzejoļus mākslas darbiem veltīja dzejnieki un prozaiķi Sandra Vensko, Jana Egle, Dzintra Zorgevica, Ādolfs Gaujietis, Irma Markopa, Antra Siliņa, Gunita Boka, Sanita Dejus, Aija Sarma, Iveta Liepa, Laura Andersone, Inga Audere, Signe Paula, Sergejs Abramovs, Bruno Otto, Valentīns.


Skatītāji varēja baudīt glezniecību un dzeju, iepazīstoties ar vairāku dzejnieku vārsmām, kuri ir veltīti konkrēti vienam vai vairākiem Liepājas mākslinieku darbiem.