Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) konkursa rezultātā piešķīris 20 415 eiro 11 viesizrāžu projektiem, arī Liepājas teātrim, aģentūru LETA informēja VKKF pārstāve Jana Vērdiņa.

Konkursā tika pieteikts kopskaitā 21 viesizrāžu projekts, no kuriem finansiālais atbalsts tiks sniegts 11 projektiem.

Izrādēm Saldus novadā Saldus novada pašvaldībai 2017./2018.gadā piešķirta vislielākā finansējuma daļa jeb 5000 eiro.

Finansējums 2700 eiro apmērā piešķirts "Horeogrāfu asociācijas" rīkotajām laikmetīgās dejas izrādēm bērniem Latvijas reģionos "Eksperiments ar apskāvienu".

2000 eiro finansējumu saņēmuši kopskaitā četri projekti – Valmieras Drāmas teātra reģionālās izrādes, Liepājas teātra reģionālās izrādes, teātra viesizrāžu programma festivālā "Sansusī", kā arī Ditas Balčus teātra "Divas acis" Ojāra Vācieša bērnu dzejas reģionālajām izrādēm "Kas par traku, tas par traku".

Finansējumu 1000 eiro apmērā nolemts piešķirt Dailes teātra reģionālajām izrādēm, Memoriālo muzeju apvienības projektam "Poētiskās dejas traģēdija "Viens un divi" Raiņa muzejā "Jasmuiža"", Cēsu kultūras un tūrisma centra projektam "Kritisko domāšanu veicinošas izrādes Cēsu jauniešiem", kā arī Mūzikas un mākslas atbalsta fonda viesizrādēm par Latvijas māksliniekiem.

Savukārt Valmiermuižas kultūras biedrībai par izrādēm pilsētā piešķirti 715 eiro.

VKKF norāda, ka teātra nozare ir sadalījusi visus šai programmai pieejamos līdzekļus, un projekti, kas saistīti ar viesizrādēm Latvijā, šogad vairāk netiks finansēti.

No šā gada 29.augusta līdz 22.septembrim plkst.12 VKKF pieņems projektus jau trešajā kultūras projektu konkursā.