Liepājas mērs Uldis Sesks no mākslinieka Viļņa Bulava iegādājies savu karikatūrisko portretu, kas izpelnījās sabiedrības un mediju uzmanību.

Viņš gan nevēlējās nosaukt summu, kādu pilsētas mērs par portretu samaksājis. Liepājas domes priekšsēdētāja padomniece Ieva Puka aģentūrai BNS pavēstīja, ka Sesks ceturtdien uz tikšanos bija aicinājis Bulavu, lūdzot iespēju apskatīt plašu mediju uzmanību izpelnījušos darbu, kas ir radīts kā Liepājas mēra karikatūrisks portrets, raksta BNS.

Sarunā ar domes priekšsēdētāju mākslinieks atzinis, ka preses saceltā ažiotāža, kā arī uzmanība ap gleznas tapšanu izstādei un lēmumu to neiekļaut izstādē ir bijusi mulsinoša. Mākslinieks darbu iecerējis kā laikmeta liecību sev raksturīgā mākslas manierē. Tas, ka notikums pārvērtīsies par iemeslu sarunām par it kā politisku spiedienu uz izstādes veidotājiem un mākslinieku, esot negaidīts pavērsiens.

Pēc tikšanās ar mākslinieku šarža žanrā veidotais darbs "Laikabiedra portrets" nonācis domes priekšsēdētāja īpašumā, informēja Puka.

Portālam irliepaja.lv  Bulavs šodien atzina, ka piedāvājumi iegādāties Seska saržu bija no vairākām pilsētām, taču priekšroku viņš devis liepājniekam.

Sesks jau iepriekš iegādājies mākslinieka darbus, piemēram, domes priekšsēdētāja kabineta sienu rotā 2005. gadā tapušais darbs "Rožu laukums".