Otrdien, 7.februārī, Rīgā, Lielajā ģildē, stundu pirms festivāla “Vīnas klasika” atklāšanas koncerta Liepājas dome prezentēs koncertzāles projektu.

Kā portālam pastāstīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde, uz koncertu un koncertzāles prezentāciju aicinātas gan dažādas prominences, gan galvaspilsētas mediji. Šāds lēmums pieņemts tāpēc, ka ir akceptēts “Lielā Dzintara” tehniskais projekts. To 31.janvārī, savā pēdējā darba dienā pilsētas galvenās arhitektes amatā, paveikusi Iveta Ansone.

Pēc Goldes sacītā uz prezentāciju aicināta kultūras ministre, Saeimas pārstāvji, Austrijas vēstnieks, kocertzāles patronese Vaira Vīķe-Freiberga, arī Raimonds Pauls, Imants Resnis, Rēzeknes un Cēsu pašvaldību pārstāvji, kuri arī īsteno reģionālo koncertzāļu projektus, kā arī virkne citu lūgto viesu.
Prezentācijā piedalīsies arī projekta autors, austriešu arhitekts Folkers Ginke, ar kuru Liepājas domes pārstāvji, pēc Goldes sacītā, tiksies jau 6.februārī, lai pārrunātu gan par līguma izpildi, gan ar autoruzraudzību saistītus jautājumus.

Sīkāk par šīm sarunām Golde nevēlējās stāstīt, jo “mums ir jābūt ļoti diplomātiskiem”. Domes priekšsēdētāja vietnniece portālam atzina, ka cer uz “labām, koleģiālām sarunām”, jo projekta realizācijā esot ieintersētas abas puses: gan arhitekts, gan poašvaldība.