Uzņēmumu reģistrā 18. maijā fiksētas izmaiņas amatpersonu sastāvā pašvaldības sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Liepājas leļļu teātris", proti, valdē valdes locekles amatā ar tiesībām pārstāvēt kapitālsabiedrību atsevišķi iecelta Lelde Vīksna.


Kā portāls irliepaja.lv uzzināja Liepājas domē, maijā beidzās Leldes Vīksnas pilnvaru termiņš Liepājas Leļļu teātra vadītājas amatā, tāpēc pašvaldība nolēma apstiprināt Vīksnu amatā uz otru pilnvaru termiņu, kas pašvaldības SIA ir pieci gadi.


Portāls irliepaja.lv jau vēstīja, ka 2016. gada maijā, kad amata pilnvaras beidzās pašvaldības SIA "Liepājas Leļļu teātris" vadītājam Rihardam Beltem, viņa vietā par leļļu teātra vadītāju tika apstiprināta Lelde Vīksna, kas iekšējās atlases procesā tika izraudzīta no piecām kandidatūrām


Kā toreiz portālu informēja domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne, jauns SIA "Liepājas Leļļu teātris" vadītājs bija nepieciešams, jo beidzās Rihardam Beltem beidzās pilnvaru termiņš, un, tā kā Beltem nebija iegūta amata pienākumu veikšanai nepieciešamā augstākā izglītība, sadarbību nebija iespējams turpināt. Likuma "Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldes likums" 31.panta 4. daļa noteikusi, ka kapitālsabiedrībā par valdes vai padomes locekli nedrīkst izvirzīt personu, kurai nav augstākās izglītības. Tāpat šī likuma 66. pants paredz to, ka kapitālsabiedrībā tiesības pieņemt lēmumu par valdes locekļu un valdes priekšsēdētāja ievēlēšanu un atsaukšanu ir dalībnieku sapulcei, tādēļ domes lēmums nav nepieciešams.

Belte Liepājas Leļļu teātrī darbojās kopš tā pirmsākumiem – 1989.gada. Kopš 1999. gada "Liepājas Leļļu teātris" ir Liepājas pašvaldības SIA.