Nepietiekama aktieru skaita dēļ Liepājas Leļļu teātrim rodas grūtības iestudēt jaunas izrādes, tādēļ teātris cer piesaistīt Latvijas Kultūras akadēmijas leļļu teātra kursa absolventus.

To intervijā "Rietumu radio" atklāja Liepājas Leļļu teātra direktore Lelde Vīksna, ziņo LETA.

Liepājas Leļļu teātra repertuāru katru gadu papildina četri jauniestudējumi. Tas noteikts līgumā ar pašvaldību, bet "nebūt nav vienkārši", sacīja Vīksna, norādot, ka grūtības rodas mazā aktieru skaita dēļ.

"Šobrīd štatā ir trīs aktieri, un vēl trīs ir ārštata aktieri," sacīja Vīksna. Viņa arī uzsver, ka leļļu teātra aktiera darbs ir ļoti sarežģīts, tādēļ nokomplektēt aktieru sastāvu nav viegli.

Vaicāta, vai Leļļu teātris nevarētu sadarboties ar Liepājas teātri, un iesaistīt tur strādājošos aktierus, Vīksna skaidro, ka leļļu teātra aktieris un dramatiskā teātra aktieris ir divas dažādas profesijas ar atšķirīgu motivāciju un nepieciešamajām prasmēm.

Vienlaikus, Liepājas Leļļu teātrim izveidojusies sadarbība ar Liepājas teātra aktieri Pēteri Lapiņu, kurš piekritis atsevišķās izrādēs piedalīties kā viesaktieris. Tāpat, ārštata aktiera statusā darbu sākusi Liepājas universitātes Aktieru kursa studente Inga Dzintare, kura vēlas apgūt arī leļļu aktiera prasmes.

Vīksna atklāja, ka pateicoties Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieka Ata Dekšņa atbalstam, ir pamats cerēt uz sadarbību ar kādu no Latvijas Kultūras akadēmijas Leļļu teātra aktieru kursa absolventiem, kuri studijas beigs šogad.